В "АТП-2528" у Чернігові вважають, що вони у 2022 році законно закуповували техніку білоруського виробництва

В "АТП-2528" у Чернігові вважають, що вони у 2022 році законно закуповували техніку білоруського виробництва

В "АТП-2528" у Чернігові вважають, що вони у 2022 році законно закуповували техніку білоруського виробництва
. ФОТО: Суспільне Чернігів

У комунальному підприємстві "АТП-2528" у Чернігові правоохоронці провели чотири обшуки протягом минулого року в рамках кримінальної справи щодо закупівлі техніки білоруського виробництва влітку 2022 року за завищеними цінами, через яку начальник управління ЖКГ Ярославу Куцу оголосили про підозру у службовій недбалості. В "АТП-2528" вважають, що провели цю тендерну закупівлю згідно з чинним на той час законодавством.

Про це у коментарі Суспільному повідомив керівник підприємства Руслан Волок.

"А нам що було заборонено купувати техніку білоруського виробництва? Ми діяли в межах чинного на той час законодавства. Як я розумію, питань по тендерній процедурі до нас немає", — говорить Волок.
Список техніки білоруського виробництва, яку придбало "АТП-2528" у 2022 році
Список техніки білоруського виробництва, яку придбало "АТП-2528" у 2022 році. ФОТО: Prozorro

Щодо завищених цін на техніку, Волок відповів так:

"Ми ж розуміємо, що було влітку 2022 року, зокрема які курси валют були. Підприємство провело процедуру прозоро, ніяких зауважень до неї не було. Якщо вони вважають, що техніка куплена за дорожчою ціною, то чому ж ніхто більше не прийшов на цей тендер з нижчою ціною?"

За словами Руслана Волока, він як керівник підприємства мав підписати договір на поставку техніки від компанії-переможця "Укравтокомплект ЛТД", до якого не було претензій.

Гарантійні умови використання техніки білоруського виробництва, яку у 2022 році придбало "АТП-2528"
Гарантійні умови використання техніки білоруського виробництва, яку у 2022 році придбало "АТП-2528". ФОТО: Prozorro
"Є тендерний комітет, нам виділили певні кошти на закупівлю техніки, адже багато її знищили під час бойових дій навколо міста. Тендерний комітет провів тендерну закупівлю, я як керівник підприємства зобов'язаний підписати договір, до якого немає претензій. Я його підписав та виконав умови договору, як і повинен був".

Також Чернігівська обласна прокуратура повідомила, що щодо працівників комунального підприємства, у діях яких вони вбачають ознаки розтрати майна через зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України), яке підслідне НАБУ, матеріали кримінального провадження за запитом заступника Генерального прокурора скерували до Спеціальної антикорупційної прокуратури.

Нагадаємо, що начальнику управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради Ярославу Куцу вручили підозру за збитки завдані бюджету на майже 7,9 мільйона гривень. В ході слідчих дій правоохоронці встановили факт службової недбалості, яка призвела до збитків бюджету на закупівлі спеціальної техніки для утримання доріг. Прокурори готують клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту та відсторонення від посади. Справу розслідують за частиною 2 статті 367 КК України.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок