Переконує, що його підставили: в Чернігові розглядають справу держзради керівника підрозділу “Укрзалізниці” Юрія Донцова

Переконує, що його підставили: в Чернігові розглядають справу держзради керівника підрозділу “Укрзалізниці” Юрія Донцова

Переконує, що його підставили: в Чернігові розглядають справу держзради керівника підрозділу “Укрзалізниці” Юрія Донцова
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Підозрюваний у держзраді керівник підрозділу “Укрзалізниці” Юрій Донцов переконує, що його підставили. Про це він сказав 14 серпня на засіданні у Новозаводському районному суді, де слухають його справу. За повідомленням Чернігівської обласної прокуратури, Юрій Донцов за вказівками кураторів збирав та передавав представникам Росії інформацію щодо місць розташування обʼєктів критичної інфраструктури. Чоловіка затримали у лютому цього року. Як повідомив прокурор обласної прокуратури Костянтин Цуцол, підозрюваний Юрій Донцов міг передавати дані про критичну інфраструктуру України через свою сестру у Росії.

"Ваша Честь, де вона працює? Це стане відомо, коли ми почнемо розглядати кримінальне провадження по суті. Є докази того, що вона працює саме там, де і зазначено в обвинувальному акті", — говорить прокурор.

прокурор обласної прокуратури Костянтин Цуцол доводить вину підозрюваного в держзраді керівника підрозділу Укрзалізниці
Прокурор обласної прокуратури Костянтин Цуцол. ФОТО: Суспільне Чернігів

Підозрюваний заперечує звинувачення.

"Я зі своєю сестрою спілкувався роки, може десятки років, і нічого такого не було, вони щось там придумали, якусь смс-ку, аудіо, вичленили, із якоїсь розмови, придумали, що я даю якусь згоду, а потім мене незаконно затримали під домом мого товариша", — каже Юрій Донцов.
Підозрюваний у держзраді керівник підрозділу “Укрзалізниці” Юрій Донцов каже що він не винний
Підозрюваний у держзраді керівник підрозділу “Укрзалізниці” Юрій Донцов. ФОТО: Суспільне Чернігів

Зі слів Юрія Донцова, він родом з Донецька. В Чернігові живе і працює із 2019 року, має тут сім’ю. Колегія суддів під головуванням судді Андрія Лібстера не підтримала клопотання захисника про зміну запобіжного заходу. Юрія Донцова залишили під вартою.

Нагадаємо, посадовця затримали в лютому 2023 року співробітники СБУ. За інформацією спецслужби, він перебував на постійному зв’язку зі співробітником Федеральної служби безпеки РФ. Також співробітник "Укрзалізниці" намагався передати росіянам координати об’єктів енергогенеруючих підприємств у Києві.

"У разі отримання розвідувальних відомостей росіяни планували використати їх для підготовки та проведення ракетних ударів по українській інфраструктурі. Насамперед агресора цікавили розвіддані про час та місце пересування військових ешелонів з озброєнням та боєприпасами ЗСУ. У разі захоплення регіону, загарбники обіцяли чоловіку керівні посади в окупаційних адміністраціях", — йшлося у повідомленні.

Підозрюваному загрожує до 15 років ув’язнення або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок