Виходили на лондонський Stamford Bridge із футболістами та підписували їхні футболки, дивилися благодійний матч, гуляли Лондоном та привезли додому пам’ятні речі. 9 серпня ввечері до Михайло-Коцюбинського повернулися двоє шестикласників – Іван Корінь та Тетяна Босько. Обоє займаються футболом. Саме їх відібрали для поїздки до столиці Великої Британії, де 5 серпня відбувся благодійний матч за участі гравців зі всього світу. Там збирали гроші для відбудови Михайло-Коцюбинського ліцею, який постраждав під час обстрілу у березні 2022 року.
Тетяна Босько та Іван Корінь – шестикласники з Михайло-Коцюбинського. Згадують свої перші емоції, коли дізналися про майбутню поїздку до Лондона.
"Я спочатку не повірила. Я думала: знову мама щось приколються. А потім, коли ми реально поїхали, я до останнього не вірила, що ми побачимо футболістів", — розповідає Тетяна.
5 серпня на стадіоні Stamford Bridge відбувся благодійний матч, де збирали гроші на відбудову Михайло-Коцюбинського ліцею. Окрім Тані та Вані, на матч приїхали ще 20 дітей з різних регіонів України. Всі вони виходили на поле разом із футболістами.
"Нам видали форму, бутси, гетри. Нас поставили у коло і почали розповідати, як і хто йтиме. Всі поплуталися, там були дуже маленькі діти, деякі перелякалися дуже, коли прямо виходити треба було", — пригадує школярка.
Таня каже: вона мала виходити з Олександром Зінченком, та в останній момент все змінилося. Дівчинка йшла з Євгеном Левченком.
У Івана ж усе склалося за планом.
"Я виводив Андрія Шевченка. Коли ми їх вивели, пройшло два гімни: один український, другий англійській. Потім там були салюти, футболісти поверталися спиною — і тоді ми мали розписуватися.
"Хтось малював малюночок, бо там були діти чотирьох-п'яти років. Там треба взагалі було написати англійською, як тебе звати і звідки ти. Ну, хтось писав українською, я — англійською".
Ці 22 футболки розіграють серед тих, хто зробить внесок на відновлення Михайло-Коцюбинського ліцею. Про це йдеться на фейсбук-сторінці благодійної організації United24, яка збирає гроші для закладу. Торік 4 березня ліцей, в укритті якого ховалися люди, потрапив під обстріл.
Тоді загинула одна з його працівниць. Основний удар прийшовся на кабінети хімії, фізики, інформатики та захисту України.
На сьогодні ліцей частково відремонтували, але той корпус, куди було влучання, досі стоїть закритий. На повне відновлення закладу та облаштування укриття потрібно понад 60 мільйонів гривень, говорить директор Микола Шпак. 31 травня до ліцею приїжджали футболісти Андрій Шевченко та Олександр Зінченко, які є амбасадорами United24.
Благодійний матч 5 серпня закінчився нічиєю – 2:2. На пам’ять про нього діти привезли додому синьо-жовту картку – новий символ солідарності та знак подяки за добрі вчинки для України.
"Ця картка була на полі. Там в основному штрафів не було. Просто піднімали картку, якщо він щось порушив", — розповідає Тетяна.
Також Таня разом із мамою Оленою, що супроводжувала дітей, возили до Лондона українські прапори.
"Ми взяли три прапори: два прапори, щоб мені розписалися і брату, який сидів вдома. А один прапор, якщо все вийшло, ми подарували футболістам, і цукерки ми передали з мамою".
І Таня, і Ваня кажуть: хочуть пов’язати своє життя із футболом.
"Сподіваюся, ми будемо в одній команді, я буду центральним захисником або напівзахисником, а він нападаючий. Ну, як зараз".
Скільки зібрали коштів під час благодійного матчу в Лондоні, поки що офіційно не озвучують. За інформацією United24, це стане відомо за кілька днів.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.