Бос, Кріпиш, Лайф і Федя – так чотирьох лелеченят, які разом із гніздом впали з висоти, назвала Яна Єрмоленко. Жителька Корюківки забрала пташенят до себе, коли дізналася, що вони вже кілька днів лежать на землі, а двоє із них травмовані.
Яна Єрмоленко каже: приїжджаємо – там кубло і купа гілок лежала. Одне (лелеченя, — ред.) стояло біля них, два лежали, одне взагалі потрапило під гніздо.
Що робити з птахами і чим їх годувати – не знали, каже жінка.
"Інтернет на допомогу. Почитали, чим годувати – у магазин по рибку. Купили, даємо – а вони не беруть, нічого не їдять. Запихували в рота. Відкрила одному рота – там кров була. Думала: не буде діла. Ні, потім нічого".
Одному лелеченяті через травму ветеринару довелося відрізати зламане крило. Іншому – самій Яні в перші дні довелося ампутувати лапку.
"Нога трималася тільки на оцій шкірі. Усе вже було у яйцях, мухи навідкладали личинок".
Пташеня було дуже слабким, але потрохи міцнішає. У всіх лелеченят зараз гарний апетит, говорить Яна.
Із сарайчика, де зараз живуть пташенята, жінка періодично виносить їх на двір. Двоє сильніших лелеченят уже самі ходять. Але жінка каже: їм треба допомога, бо умов для утримання тут нема.
"Шукаємо допомоги, тому що, тут нема ні умов, нічого. Приміщення закинуте".
Яна виставила пост у Фейсбуці, який побачила керівниця благодійної організації "Люди світу" Ірина Єфремова і вирішила допомогти. Лелеченят планують перевезти в Яремче.
"Там є така місцевість, таке відкрите поле, там немає будівель і так далі. Я особисто бачила: злітається туди дуже велика кількість лелек, вони прям там ходять".
Можливо, сподівається Ірина, здорові пташенята потоваришують там з іншими птахами і зможуть полетіти на зимівлю в теплі краї.
"А ті пташки, які залишаться, – тут є досить багато місць, де теж можна спілкуватися з іншими птахами, і там влаштувати для них таке цікаве життя".
Для зимівлі лелеченят, які не зможуть полетіти, збудують спеціальний утеплений будиночок, каже жінка. Зараз волонтери збирають на нього гроші. Зробити це хочуть якнайшвидше і перевезти лелеченят одразу ж, як тільки вони остаточно зміцніють.
"Лелека – це наш, по суті, символ, це не просто пташка. Тому є люди, які готові взяти відповідальність для того, щоб зараз допомогти їм вижити та перезимувати, адаптуватися".
Детальніше дивіться у сюжеті:
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.