Заняття з психологом, реабілітологом, масажистом та відпочинок. На Чернігівщині почав працювати перший рекреаційний центр для військовослужбовців. Близько 30 військових оперативного командування "Північ" приїжджатимуть у центр на тиждень, аби відновити свій психологічний стан. Про це Суспільному розповів офіцер командування відділу психологічного забезпечення ОК "Північ" Олександр Васильковський, за його словами в центр приїжджають військові після бойових дій.
За його словами, центр був створений майже за 25 діб. Він перший на Чернігівському напрямку. Його створили за аналогом центру, який знаходиться на Харківщині, каже чоловік, по програмі декомпресії оновлення боєздатності особового складу, який безпосередньо бере участь у бойових діях.
"Потрібно людину приводити до нормального ладу, це найголовніше, тому що ми будемо втрачати своїх людей. Ми не та нація, яка трактує: «Баби ещё наражают». Ні, ми повинні берегти свій особовий склад — своїх мужиків".
Військовослужбовці, які повернулися із зони бойових дій, працюють з психологом над відновленням внутрішнього та зовнішнього ресурсу.
"Це один із таких найважливіших видів роботи, тому що ресурс це те, що у нас всередині, це те, що нам допомагає на полі бою і так, і в цивільному житті, і в подоланні певних критичних ситуацій", — каже офіцер-психолог військової частини Ярослав Іващенко.
Тут люди малюють та спілкуються між собою, говорить чоловік. Вони розкриваються і відчувають себе набагато вільніше.
Окрім психологічної допомоги військові займаються з реабілітологом та масажистами.
"Ми виконуємо мануальний масаж, військовослужбовці знаходяться на реабілітації й зрозуміло, що в кожного фактично йде навантаження і певні проблеми на хребет, тому в основному ми працюємо з хребтом", — розповів реабілітолог В'ячеслав Тітаренко.
За його словами, окрім навантаження на хребет у більшості військових втомлені м'язи, адже часу на відпочинок вони не мають.
Лікар-реабілітолог Ярослав Козлов каже, що дуже багато хлопців є з певними травмами від осколкових або кульових поранень, прооперовані.
"В такому випадку ми надаємо індивідуальну роботу, розписуємо індивідуальну програму, щоб в подальшому хлопці знали, що з цим робити, відновлюємо рухи і покращуємо якість життя".
За словами офіцера-психолога Ярослав Іващенко, вже за тиждень у військових має налагодитися сон, самопочуття і вони мають стати більш відкритими у спілкуванні з рідними.
Надалі центр планують розширювати, аби більше військових мали змогу отримати допомогу.
Дивіться у сюжеті:
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.