У Чернігові в урочищі Подусівка 8 травня вшанували пам’ять жертв нацистів. У період з 1941-го до 1943-го року нацисти розстріляли тут 15 тисяч людей, каже представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко.
З його слів, сюди їх звозили з усієї Чернігівщини.
"Між комуністичними катами та нацистськими катами була одна різниця. Комуністи, як правило, у в’язницях чи у підвалах у себе розстрілювали, а потім трупи вивозили на поховання. Нацисти навпаки – завжди намагалися привезти живих людей на страту саме на місце розстрілу, а потім уже розстрілювали і ховали", — сказав Бутко.
Представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко. ФОТО: Суспільне Чернігів
За словами Сергія Бутка, це одне з наймасовіших місць страти в області. Друге після чернігівського урочища Кривулівщина.
"Тут були військовополонені з Яцівського табору. Мирні мешканці, які з тієї чи іншої причини каралися на смерть. Партизани і також тут було дуже багато розстріляно ромів за національною ознакою і євреїв".
У Чернігові вшанували пам’ять жертв нацистів. ФОТО: Суспільне Чернігів
В урочищі Подусівка є меморіальний знак на честь загиблих ромів.
"Ромів в Україні загинуло від нацистського терору, від злочину геноциду десь до 25 тисяч людей. Причому на Чернігівщині було вбито до п'яти тисяч. Тобто, це найбільша область, в якій роми постраждали від нацистського геноцидного терору", — говорить Сергій Бутко.
Меморіальний знак на честь загиблих ромів. ФОТО: Суспільне Чернігів
Читати ще
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.