Зниклими безвісти близькими або родичами вважаються ті, з якими втрачено зв’язок у зв’язку зі: збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією, надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру. З чого почати й куди потрібно звертатися жителям Чернігівщини для пошуку таких людей, розповіли у департаменті інформдіяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОВА.
Якщо близькі не можуть встановити зв’язок зі зниклою людиною більш ніж три доби, потрібно розпочинати офіційний процес розшуку.
З чого почати пошук
"Найперше – треба звернутися до поліції із заявою по факту зникнення. Там дадуть направлення на безкоштовну здачу зразків ДНК. За 2-3 дні необхідно звернутися до слідчого, якому передали справу, щоб він надав витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Якщо йдеться про військового, треба звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, щоб отримати акт службового розслідування (термін – 30 робочих днів)", – розповів регіональний координатор Офісу Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Євген Артюх.
За його словами, після отримання акту службового розслідування потрібно заповнити анкети у структурах та організаціях, які офіційно беруть участь у розшуку зниклих безвісти:
- Об’єднаний центр СБУ з пошуку та звільнення полонених;
- Національне інформаційне бюро (гаряча лінія – 1648);
- Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (сформований при Головному управлінні розвідки);
- представництво Міжнародного комітету Червоного Хреста;
- Офіс Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
У Чернігівській області для допомоги у пошуку можна звернутися за адресою: Чернігів, вулиця Івана Мазепи, 59/2; телефоном: +38 (050) 953-14-59 та +38 (050) 382-88-79 або електронною адресою: [email protected].
Самостійний пошук
Користуватися неофіційними спеціальними телеграм-каналами та українськими сервісами варто обережно, щоб не нашкодити близькій людині, яка розшукується, особливо, якщо це військовий, йдеться у повідомленні.
"Найголовніше – вірити достовірній і перевіреній інформації з офіційних джерел. Слід пам’ятати, що немає ніяких списків обміну полоненими. Є лише безперервний процес, результат якого ми бачимо лише після фактичного обміну", – сказав заступник начальника ОВА Дмитро Синенко.
Він додав, якщо у людей виникають труднощі з комунікаціями на шляху пошуку, то можна звернутися до обласної військової адміністрації.
Сім’ї, у яких родич, зарахований до лав ЗСУ (в тому числі ТрО), правоохоронних органів, зник безвісти, потрапив у полон чи загинув, можуть скористатися спеціально розробленою «дорожньою картою» дій.
Родичі військовослужбовців, які офіційно визнані зниклими безвісти під час бойових дій, можуть отримувати у повному розмірі грошове забезпечення, що нараховується їхнім близьким.
Читайте також
"Люди на війні починають вірити", — капелан військ оперативного командування "Північ" Антоній Панасенко
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.