У Чернігові провели турнір присвячений пам’яті Віталія Трухана "Біжу за Біцуху". Цей турнір провели у річницю загибелі захисника. 12 березня 2022 року Віталій Трухан загинув у бою, захищаючи Маріуполь.
Змагання провели у 15 ліцеї, саме тут навчався "Біцуха".
Віталій сам займався бігом і багато часу приділяв спорту, каже його друг Олександр Тарнавський. Він пішов захищати країну, коли навчався на другому курсі. Це було одразу після Революції Гідності. В полку "Азов" він був головним сержантом та навчав новобранців. Його посмертно нагородили орденом “За мужність”.
"Він завжди своїм прикладом показував бійцям, як потрібно виконувати фізичні вправи. Це його відрізняло від багатьох командирів. «Біцуха» був прикладом, бо він показував бійцям як треба, показував високу планку. Хотілося б, щоб його пам’ятали, щоб молодь прагнула до того рівня", — розповів друг Віталія Олександр Тарнавський.
Чернігівець Віталій Трухан загинув у бою за Маріуполь. Йому було 27 років. Після деокупації Чернігівщини його дружина Марина Боднар і двоє синів переїхали жити до Чернігова, де навчався і виріс "Біцуха".
Тіло Віталія досі не повернули в Україну, родина чекає, коли зможе поховати й попрощатися з ним.
"Це дуже важкий і довготривалий процес, оскільки обмін тілами триває, так як і триває обмін чоловіків, які в полоні, і гарантії, як саме та сторона повертає тіла і хто там присутній, це дуже важко ідентифікувати, і треба очікувати ДНК", — каже Марина Боднар.
У ліцеї, де навчався Віталій Трухан, намалювали мурал з його портретом. А турнір, присвячений його пам’яті, планують зробити щорічним.
"Коли ми проходимо, я буду відвертою, я кожного ранку вітаюся з Віталіком, а ввечері, коли йду, кажу йому до побачення", — говорить директорка шкільного музею Валентина Руденок.
"Він був нашим випускником, був Героєм, який боронив наше життя, нашу можливість зараз навчатися, нашу можливість ходити вулицями, він боровся за незалежність своєї України й віддав життя за все те, за що боровся", — розповіла учениця ліцею №15 Аліна Омельянюк.
У шкільному музеї в ліцеї №15 влітку створять залу присвячену пам’яті захисниками, які віддали життя, захищаючи Україну.
"Можливо, все ж таки там десь всередині глибоко є сотий і тисячний відсоток того, що це сталася помилка і він повернеться. Я давала собі рік, що якщо за рік він не з'явиться і не дасть про себе знати, то тоді це точно так. Сьогодні саме ця дата, змиритися з цим дуже важко. Але з цим доведеться жити далі", — розповіла Марина Боднар.
Детальніше дивіться у сюжеті:
Читайте також
Пам'ятник, батальйон та перейменування вулиць: як на Чернігівщині планують увічнити пам’ять Героя Мацієвського
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.