Президент України вніс до Верховної Ради проєкт постанови про розширення повноважень начальника Чернігівської МВА

Президент України вніс до Верховної Ради проєкт постанови про розширення повноважень начальника Чернігівської МВА

Президент України вніс до Верховної Ради проєкт постанови про розширення повноважень начальника Чернігівської МВА
. ФОТО: Суспільне Чернігів

На розгляд комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Президент України Володимир Зеленський вніс проєкт постанови щодо розширення повноважень начальника Чернігівської міської адміністрації Дмитра Брижинського на період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування.

Проєкт постанови щодо розширення повноважень начальника Чернігівської МВА
Проєкт постанови щодо розширення повноважень начальника Чернігівської МВА. ФОТО: Верховна Рада України

Згідно з ним, до начальника МВА Чернігова можуть перейти повноваження міської ради, виконавчого комітету та міського голови Чернігова.

Таким чином Брижинський зможе затверджувати тимчасову структуру виконавчих органів Чернігівської міськради. Водночас апарат міськради та її виконкому, інші виконавчі органи, комунальні підприємства, установи та організації громади підпорядковуються начальнику МВА Чернігова Дмитру Брижинському.

У пояснювальній записці до проєкту постанови йдеться, що розширення повноважень необхідно через те, що начальник Чернігівської МВА Брижинський не має достатніх повноважень, зокрема, для розв'язання питань функціонування комунальних закладів, підприємств та установ на території громади, оскільки він не наділений всім обсягом повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування зазначеної територіальної громади.

Нагадаємо, що 21 лютого 22 з 42 депутатів на сесійному засіданні Чернігівської міськради підтримали звернення до Верховної Ради України, в якому висловилися проти розширення повноважень Чернігівської міської військової адміністрації на чолі з Дмитром Брижинським.

Таким чином вони хотіли залишити за собою повноваження, які стосуються життєдіяльності міста, паралельно з цим військова адміністрація мала б опікуватись обороною та безпекою.

За словами виконувача обов'язків міського голови Чернігова Олександра Ломаки, на той час не було підстав для ліквідації міської влади. Водночас плани наділити Чернігівську МВА додатковими повноваженнями, які не стосуються оборони, він називав "наступом на місцеве самоврядування".

Читайте також

Введення військової адміністрації у Чернігові. Хронологія заяв

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок