До російського вторгнення він працював кальянником в одному із чернігівських ресторанів, а зараз, вже майже рік, нищить російських військових та їхню техніку на найгарячіших ділянках фронту. Денис Мосіч — командир “Граду” 1 окремої танкової бригади. І саме він стріляв з бойової машини на відео, записаному в березні біля Катерининської церкви, яке стало одним із символів спротиву міста російській агресії.
Відео записали випадково, пояснює Денис. Його підлеглий з телефоном мав допомогти з наведенням. Відео хлопці лишили собі та поділилися з товаришами. В травні хтось із них виклав його в Інтернет.
"З одного боку, це приємно, а з іншого — зовсім не хотілося б, щоб це відео було. Не було б відео, не було б війни, в цьому плані. Церква у нас і так красива, і так популярна".
Денису — 24, його машина — майже вдвічі старша. Командувати нею почав після російського вторгнення. Його військовий, який в жовтні 2021 року пішов з армії, зустрів у ролі кальянника.
"Прийшов з роботи о 3-й ночі, мене тато розбудив, він також служить в 1-й танковій, на 2С3, каже: “Війна почалась”. Я йому кажу: “Не треба жартувати, мені на роботу о 12-й”. Потім розумію, що це не жарт був", — розповів Денис Мосіч.
Підрозділ Дениса стримував наступ росіян на Чернігів, зокрема, накривали ворожі колони біля Шестовиці. Працювали з-за меж міста, поки росіяни не підійшли до нього впритул. В Чернігові намагалися не наражати людей на небезпеку. Працювали подалі від будинків, щоб не постраждала інфраструктура. Одним із таких місць обрали південний виїзд з міста.
"Ми не планували працювати з-під церкви. Ми планували працювати з київської траси. Але там високі дерева і нам приціл не дозволяв підняти вище дерев", — каже Денис.
О 4:00 ранку підрозділ Дениса отримав команду — накрити вогнем дві цілі.
"Ангар з піхотою і КСП «Буратіно». Було дві цілі — це було у Новоселівці, десь в лісах. Залп йде за 21 секунду, це 40 снарядів. Максимальна дальність — 20 кілометрів. Нам треба було рівно о 4 ночі відпрацювати по кожній цілі по 20 снарядів. Ми навелися, о 4:00 годині пiшов перший залп — десять снарядів. Ми в комбата спитали: «Як відстрілялись?». Він сказав: «Нормально все»", — говорить Денис Мосіч.
Після оборони Чернігова підрозділ Дениса воював на різних ділянках фронту російсько-української війни. Зараз через економію снарядів — 40 снарядів по ворогу, як в березні у Чернігові, бійці вже не випускають. Але б’ють агітаційними снарядами — востаннє розкидали на окуповані росіянами села такі листівки, схожі на 1000 рублів.
"Це не той снаряд, який розривається, він розкривається і падають листівки “Повертайся додому”. Звичайно, приємніше працювати осколково-фугасними снарядами, бо якщо попаде, то ефект буде більший. Ну що листівка? Вона ж не вб’є його ця листівка", — розповів Денис.
Що робитиме після перемоги, Денис ще не знає. Єдине, в чому впевнений — до роботи кальянником не повернеться. Чернігівцям же передає вітання і радить не боятися повторного вторгнення росіян.
Детальніше у сюжеті:
Читайте також
Щоб зберегти кузню: на Чернігівщині дружина коваля, який пішов до ЗСУ, опанувала його справу
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.