Халімон придбав маєток на Печерських пагорбах у Києві за понад 10 мільйонів гривень – розслідування УП

Халімон придбав маєток на Печерських пагорбах у Києві за понад 10 мільйонів гривень – розслідування УП

Доповнено
Халімон придбав маєток на Печерських пагорбах у Києві за понад 10 мільйонів гривень – розслідування УП
. ФОТО: "Українська правда"

Павло Халімон, депутат від партії “Слуга народу” від Чернігівщини, придбав маєток у Києві на Печерських пагорбах. Така інформація стала результатом розслідування “Української правди”.

Нагадаємо, Халімон обіймає посаду заступника керівника фракції "Слуга народу" та заступника керівника парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики, він також є головою Чернігівської обласної організації партії "Слуга народу".

Дані про те, що Халімон придбав будинок у цьому районі, виданню повідомили анонімні джерела. Перевірити інформацію офіційно нині неможливо – з міркувань безпеки, через воєнні дії, реєстр декларацій НАЗК закритий.

З анонімних джерел “УП” дізналося адресу новопридбаного будинку, але власником виявився не нардеп, а Анастасія Миколаївна Котеленець. Про неї видання дізналося таке: на сторінці у Фейсбуці вказано, що дівчина працює в компанії з продажу спідньої білизни, а також у грудні 2021 року захистила дисертацію в Міжрегіональній академії управління персоналом (МАУП) на здобуття наукового ступеня "доктор філософії".

А ще у 2021 році жінка придбала 45 земельних ділянок на Чернігівщині загальною площею близько 80 гектарів. Суми журналісти називають незначними.

“За одну ділянку площею 2 гектари Анастасія, відповідно до договору, сплатила 29,8 тисячі гривень, за іншу аналогічної площі – 30 тисяч гривень”, – пише видання.

На підтвердження журналісти наводять скан-копії договорів купівлі-продажу. Там зазначені імена посередників: Халімона представляв Андрій Зорій, Котеленець – Наталія Ропчан.

Кореспонденти “Української правди” поїхали до маєтку за адресою, щоб дізнатися, чи дійсно там проживає Халімон. І в перший же день спостережень побачили там нардепа, об 11:00.

Халімон придбав маєток на Печерських пагорбах у Києві за понад 10 мільйонів гривень – розслідування "Української правди"
Павло Халімон біля будинку на Печерських пагорбах. ФОТО: "Українська правда"

Чоловік завів до будинку двох людей, як пише видання, схожих на будівельників. І пообіді поїхав з будинку.

“Ми приїхали до маєтку і наступного ранку, о восьмій. А депутат Халімон залишив будинок тоді, коли державні мужі мають збиратися на обідню перерву”, – йдеться в повідомленні.

Під час третього візиту кореспонденти побачили молоду жінку, схожу на Анастасію Котеленець, з дитиною, на території маєтку.

Халімон придбав маєток на Печерських пагорбах у Києві за понад 10 мільйонів гривень – розслідування "Української правди"
Маєток на Печерських пагорбах у Києві, видно жінку з дитиною. ФОТО: "Українська правда"

Халімон того дня приїхав близько третьої години дня і більше не покидав будинок.

За допомогою власних джерел у правоохоронних органах журналісти “Української правди” отримали копію договору купівлі-продажу маєтку на Печерських пагорбах. Продавцем був архієрей Православної церкви України Олександр Драбинко.

“Відповідно до цього документу, будинок разом із земельною ділянкою площею в 10 соток коштував 10 мільйонів 300 тисяч гривень, із яких вартість будинку становила 6,5 мільйона гривень, а ділянки – 3,8 мільйона гривень”.

Разом з тим, виходячи з інформації на сайтах з продажу нерухомості, будинки поблизу Ботанічного саду аналогічної площі коштують близько 50–60 мільйонів гривень.

Халімон та Котеленець не дали коментарів “Українській правді”, Олександр Драбинко сказав, що ціна була зниженою через стан будинку, до того ж, йому “категорично потрібні були гроші”.

Читайте також

Чернігівська обласна прокуратура працює над поверненням у власність держави землі та майна, якими володіють громадяни РФ

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок