Замість газу — дрова: в одній з громад на Чернігівщині старостинські округи переходять на твердопаливне опалення

Замість газу — дрова: в одній з громад на Чернігівщині старостинські округи переходять на твердопаливне опалення

Замість газу — дрова: в одній з громад на Чернігівщині старостинські округи переходять на твердопаливне опалення
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Заготовляють дрова та відновлюють печі. У Менській громаді старостинські округи переходять на твердопаливне опалення. Так із 20 приміщень старостатів, п’ять залишилися на газу. Про це Суспільному розповіла провідна спеціалістка відділу ЖКГ Менської міськради Наталія Лойченко.

За її словами, заклади культури та освіти у громаді майже повністю відмовилися від газу, а Менщина заготувала дрова на весь опалювальний сезон.

Альона Труба
Альона Труба. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Дивлячись на минулий рік, ми вже зрозуміли, що опалюватись нам газом дуже фінансово невигідно, так, як котел газовий дуже старий. Тобто ми розуміли, що рано чи пізно нам прийдеться переходити на тверде паливо. Дуже хотілося в цьому році знайти спонсора, або ж потрапити під якусь програму й отримати твердопаливний котел, якийсь потужний і сучасний", — каже староста Покровсько-Слобідського старостинського округу Альона Труба.

За словами спеціалістки, твердопаливні котли були тут ще з року заснування сільської ради. Тоді опалювалися дровами та в основному вугіллям. Потім перейшли на газ, і лише минулого року знову ввели в експлуатацію твердопаливні котли та почали їх використовувати, хоч і не в повному обсязі.

Також дров’яним опаленням користуються й самі жителі громади. Зокрема, пані Валентина з Покровська цього сезону вже тричі розпалювала свою грубку. Топить вона свою оселю дровами все життя. У свій час на газ жінка так і не перейшла.

Валентина
Валентина. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Вони мені пиляють, рубають, то наймаю, щоб хтось попиляв. Ось це тут у мене під навісом і ото там, а ще будуть ще пиляти. Вже тепер я газу не хочу, вже тепер бачите у кого газ, вони всі переходять на дрова" — говорить Валентина.

У Леоніда, який також живе у Покровському, є газове опалення і піч. Чоловік каже, дрова на зиму вже заготовив.

"І газом, і дровами. Газом для підтримки топимо, а так в основному дрова, дрова. Війна йде, хто знає, що далі буде, чи дадуть газ, чи не дадуть. І дрова є. І дровами як протопиш, так хоч у хаті тепліше, тому що тепер уже сильно якість газу погана", — каже Леонід.

Леонід
Леонід. ФОТО: Суспільне Чернігів

Школа у Покровську вісім років опалюється твердим паливом. У 2014 році тут придбали твердопаливні котли та відремонтували теплотрасу. Витратили тоді на це близько півмільйона гривень.

"Десь за два роки, всі ці витрати були окуплені. На даний час, при нормальному забезпеченні дровами й брикетом, то повністю можна забезпечити цю школу теплом і дійсно теплом, тому що, коли стояли газові котли, в школі не було тієї температури, яка б мала бути за нормами", — зазначає Труба.

Твердопаливні котли
Твердопаливні котли. ФОТО: Суспільне Чернігів

Загалом Менська громада планує перевести на дров'яне опалення всі приміщення старостатів, шкіл та закладів культури.

"У нас у міськраді є 20 адміністративних приміщень старостинських округів. Вісім старостів у нас було на газовому опаленні, зараз на цю мить у нас залишилося п’ять, із них два уже переходять в цьому році. Заклади культури також у нас всі на твердому паливі, у них стовідсотково завезені всі дрова. У нас залишились вісім закладів освіти, які на даному етапі знаходяться на газовому опаленні", — каже Наталія Лойченко.

Детальніше у сюжеті:

Читайте також:

"Буде дом бабі": у Чернігові волонтери відбудовують житло для сестер, що живуть у курятнику. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

На початок