Танкіст Куліков, який з танку обстрілював новобудову у Чернігові, визнав у суді свою провину

Танкіст Куліков, який з танку обстрілював новобудову у Чернігові, визнав у суді свою провину

Оновлено
Танкіст Куліков, який з танку обстрілював новобудову у Чернігові, визнав у суді свою провину
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Танкіст Михайло Куліков, який з танку обстрілював новобудову у Чернігові, визнав у суді свою провину. Засідання пройшло сьогодні, 30 червня, у Деснянському районному суді. Також заслухали свідчення очевидців.

"Ви визнаєте свою провину в обвинуваченні? Так. Повністю? Так."

Це єдиний коментар російського танкіста Михайла Кулікова у судовому засіданні.

Михайло Куліков
Михайло Куліков. ФОТО: Суспільне Чернігів

Йому інкримінують обстріл з танку новобудови 26 лютого. Тоді ніхто не загинув і не травмувався, пошкоджене житло, а танк, де був Куліков та командир його батальйону Леонід Щьоткін, підбили українські військові.

Щьоткіна встигли обміняти, а Куліков постав перед українським правосуддям у Деснянському районному суді Чернігова. Російські танкісти потрапили у полон 26 лютого на 3-й день війни. Їх обох у сараї поблизу свого будинку знайшла чернігівка Олена Савенок. Сьогодні її допитали у суді.

"Я ось так, а там сидять двоє хлопців, не наші. А потім пістолет на мене. Відкрила, а вони сидять. Як вони потрапили туди у сарай, я навіть і не знаю", – розповіла Олена Савенок.

Олена Савенок
Олена Савенок. ФОТО: Суспільне Чернігів

Ще один свідок у справі Володимир Кужіль. Він на вулиці Кільцевій побачив підбитий танк, а на зупинці біля нього двох російських військових, які вже були у супроводі українських солдатів.

"Лежали на тротуарі біля них два пістолети, два військові квитки та шприци з рідиною і набої до пістолетів. Я звернувся до одного з них, а він сказав, що з танку механік загинув, а він з Алтая і в нього двоє дітей", – говорить свідок Володимир Кужіль.

Володимир Кужіль
Володимир Кужіль. ФОТО: Суспільне Чернігів

Багатоповерхівка, яку обстріляли російські танкісти, – це новобудова. Наслідки вже почали усувати.

"На момент удару квартира перебувала у власності "Форест-3". Крім цього було пошкоджено приміщення №15 технічого поверху, яке також у власності ТОВ "Форест- 3", – сказала представниця ТОВ «Форест-3" Ксенія Муляренко.

Ксенія Муляренко
Ксенія Муляренко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Михайла Кулікова судять за скоєння воєнного злочину, йому загрожує від 8 до 12 років за ґратами. На наступному засіданні, 19 липня, мають заслуховувати експертів у справі.

Нагадаємо, 24 червня розпочався розгляд справи полоненого росіянина Михайла Кулікова, який з танку обстрілював новобудову у Чернігові.

Читайте також:

"На війну з Україною відправили як безпритульних собак": у Чернігові судять росіянина, який з танку обстрілював дім

На початок