Обстежують, призначають курс лікування та надають безкоштовні ліки. У населених пунктах Новобасанської громади, яка була під окупацією, тиждень працюють парамедики з Німеччини та США. Допомагають українцям, які постраждали від дій російських військових, в рамках місії Міжнародної організації гуманітарного реагування "Paracrew". Як знаходять спільну мову із місцевими розкажемо далі.
Макс – медбрат інтенсивної терапії та військовий лікар із Німеччини.
"Я тут, в Україні, приблизно чотири тижні. Я приїхав, щоб допомогти українцям, які потребують цього".
Разом із колегою, парамедиком зі США Алексом, вони надають медичну допомогу у постраждалих від воєнних дій регіонах України. Нині працюють в Новобасанській громаді на Чернігівщині.
"Коли я побачила, що відбувається в Україні, я дуже захотіла щось зробити. Я думала про це кожен день. Тому я відклала гроші і дізналася, як доєднатися до команди парамедиків. І тепер я тут, щоб допомогти, тому що я так хотіла сюди приїхати".
В Україні Макс та Алекс працюють безкоштовно, в рамках міжнародної організації гуманітарної спрямування "Paracrew". Медикаментами та транспортом їх забезпечують колеги-волонтери із польського прикордонного міста Медика та з Білої Церкви.
Спільну мову зі своїми пацієнтами Макс та Алекс знаходять без перекладача: іноді за допомогою додатку в телефоні, іноді – інтуїтивно. Людям, які звернулися за допомогою, проводять обстеження, призначають курс лікування, надають безкоштовні ліки. Працюють парамедики і в місцевій амбулаторії, і адресно.
"Більше місяця ми були під окупацією російських окупантів. Постраждалих чимало. Люди сиділи по погребах, багато людей захворіли. Підвищений тиск, бронхіти, запалення легень, тривожний стан, серцеві напади", – говорить завідувач Новобасанської сільської амбулаторії Микола Стародинов.
Більшість закладів медицини громади пограбували та обстріляли російські військові за час окупації. За тиждень роботи парамедики надали допомогу сотням жителів Нової Басані, а також Соколівки, Нового та Старого Бикова. Натомість місцеві пригощають їх усім, що мають самі. Іноді запрошують на тимчасове проживання.
Як Макс та Алекс знаходять спільну мову з пацієнтами без перекладача – у сюжеті:
Читайте також:
Безкоштовна психологічна допомога у Чернігові: як і де отримати?