У Чернігові з’являться інспектори з паркування: скільки їх буде та які матимуть повноваження

У Чернігові з’являться інспектори з паркування: скільки їх буде та які матимуть повноваження

У Чернігові з’являться інспектори з паркування: скільки їх буде та які матимуть повноваження
. ФОТО: Суспільне Чернігів

З 1 липня у Чернігові працюватимуть міські інспектори з паркування. Це рішення 30 червня ухвалив виконком. Інспектори виконуватимуть функції контролю порядку на парковках міста. Про це Суспільному повідомив начальник управління ЖКГ міськради Ярослав Куц.

За його словами, інспектори будуть виписувати попередження, або складати протокол на неправильно припарковані авто. Штраф накладатиметься не на водія, а на власника авто. Гроші від сплати штрафів ітимуть у міський бюджет. Всього в місті працюватимуть три інспектори. Діятимуть вони окремо від поліції, яка теж має право штрафувати за неправильне паркування. Інспектори працюватимуть у відділі контролю за паркуванням Управління ЖКГ Чернігівської міськради.

«Якщо у вас машина запаркована на тротуарі, на зеленій зоні, на велодоріжці, на пішохідному переході – інспектор підходить, фіксує ці порушення, відповідно до чинного законодавства, і накладає, виписує постанову про накладання штрафу. В разі, якщо протягом 10 днів сплачено – це 50%, якщо більше 10 днів то в повному обсязі штраф», – сказав начальник управління ЖКГ міськради Ярослав Куц.

Штраф за неправильне паркування становить 255 гривень. Якщо інспектор з паркування виписав протокол – поліція вдруге штрафувати за одне й те саме порушення не може, каже речниця патрульної поліції області Анна Чернявська.

«Якщо інспектор з паркування вже на людину виписав адмінпротокол за неправильне паркування або стоянку, і в цей час проїжджає екіпаж патрульної поліції і бачать це ж саме правопорушення , то вони не виписують повторно за це саме правопорушення постанову. У людини вже є постанова. Людина вже притягнута до адмінвідповідальності», – говорить Анна Чернявська.

Штраф накладається на власника авто за технічним паспортом, і без присутності водія.

«Інспектор прийшов, зафіксував, зафотографував, виписав постанову, і поклав її на лобове скло, або попередження, що буде оштрафований. В будь-якому випадку цей штраф прийде до власника», – каже Ярослав Куц.

Якщо автовласник не згоден із постановою, яку виписав інспектор – оскаржити її можна в суді.

«Штраф виписує інспектор і на цьому закінчується будь-які питання обговорення. Єдине що, є можливість подати в суд на скасування цієї постанови. В поліцію ці штрафи не приходять. Це повноваження органів місцевого самоврядування накладати штрафи на власників авто, які запарковані не відповідно до правил дорожнього руху», – зазначив начальник управління ЖКГ міськради.

Водії з приводу появи комунальних інспекторів висловлюються так:

«Серйозно, правильно. Я тільки за! Тому що вже пора і нас карати, і ми будемо більш правильні, закінчимо порушувати. Нам дозволяють – ми порушуємо», – сказав чернігівець Антон Гарига.

«Потрібно більше паркувальних місць - в цьому проблема. Я думаю, що якщо буде достатня кількість паркувальних місць, то водій буде сам ставати на паркувальне місце. А в центрі це проблема», – розповіла чернігівка Слава Ільєнко.

Евакуйовувати неправильно припарковані авто поки не будуть.

«Поки що, на сьогоднішній день про евакуацію розмови не йде, але в разі якщо ці машини будуть запарковані на пішохідних переходах, якщо вони будуть обмежувати доступ спецтранспорту, це все визначено законом, умови коли може проводитися евакуація, то ці машини будуть евакуйовані. Питання не в закупівлі евакуатора, евакуатор можна орендувати завтра будь-який, питання полягає в тому, що ми тільки починаємо роботу і ми в першу чергу наголошуємо на те, що треба дотримуватись правил дорожнього руху», – сказав Ярослав Куц.

За його словами, інспекторів з паркування в місті може стати більше, за необхідності.

Читайте також:

Сквер Попудренка у Чернігові хочуть перейменувати, а братську могилу – перенести на «Яцево»

На початок