Твори про рецепт борщу та порожні бланки з математики: у Чернігові перевіряють роботи ЗНО

Твори про рецепт борщу та порожні бланки з математики: у Чернігові перевіряють роботи ЗНО

Твори про рецепт борщу та порожні бланки з математики: у Чернігові перевіряють роботи ЗНО
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Рецепт борщу у творі про стереотипи з української мови та пусті бланки без розв’язання задач з математики. У Чернігові триває перевірка робіт учасників зовнішнього незалежного оцінювання.

Замість учнів, за партами 11-ї школи у Чернігові сидять вчителі, професори та доктори педагогічних наук. Всі вони перевіряють роботи зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури та математики.

«Вчителі дуже прискіпливо підходять до перевірки робіт, дуже уважно, адже ми розуміємо, що саме від компетентності викладача залежить доля дитини, тому кожен поставлений хрестик ми ще раз перевіряємо», – каже Світлана Молочко, кураторка з української мови та літератури.
Твори про рецепт борщу та порожні бланки з математики: у Чернігові перевіряють роботи ЗНО
Твори про рецепт борщу та порожні бланки з математики: у Чернігові перевіряють роботи ЗНО. ФОТО: Суспільне Чернігів

Цього року тим, хто складав мову і літературу, у завдання додали письмові відповіді на запитання про три короткі тексти. Оцінюють, наскільки учень може зрозуміти прочитане.

Твір цього року учні писали на тему стереотипів.

«Як стереотипи впливають на життя людини» і запропоновано таке: Позитивні стереотипи – кохана людина завжди найкраща, негативні – усі політики погані, нейтральні – українці люблять вареники і борщ», – розповідає Світлана Молочко.

Саме ці підказки до теми твору збили з пантелику більшість абітурієнтів, вважає старша екзаменаторка української мови та літератури Людмила Чеховська.

«Так дуже багато дітей написали про кохання, хоча в нас тема стереотипи, вони не правильно зрозуміли тему, дехто вирішив, що стереотипи пов’язані з національністю, це борщ, сало, вареники і писали про українську кухню, були і такі курйозні та смішні роботи».

Ще перевіряють ЗНО з математики. Найбільше помилок в учнів в геометричнній задачі та завданні з параметром.

Як показала практика перевірки, каже Лідія Філон, старша екзаменаторка з математики, понад 50 % учнів просто здали порожні бланки. Є роботи, в яких ці завдання, хоча їх невелика кількість, але є роботи з повним аргументуванням і повними математичними поясненнями і відповідними посиланнями.

Причиною Лідія Філон вважає дистанційне навчання.

Всі роботи повністю закодовані, екзаменатори не знають імені, школи чи області звідки приїхали бланки відповідей. Перевіряє роботу цього року тільки один екзаменатор.

Близько 150 вчителів у Чернігові мають перевірити 35 тисяч робіт. На це у них піде близько тижня. Результати ЗНО з математики учні побачать 18 червня, з української мови та літератури тижнем пізніше.

Деталі дивіться у сюжеті.

Читайте також:

Тільки для чотирикласників: як проходило свято останнього дзвоника у школі №12

На початок