53-річний ветеран із Ніжина, що на Чернігівщині, Анатолій Довда вивчився на електромонтера та працює на комунальному ринку. У 2022 році чоловік обороняв своє рідне місто. Після того, як його звільнили зі служби через стан здоров’я, він, пройшовши реабілітацію, почав шукати роботу. Про свій досвід ветеран розповів Суспільному.
Анатолій Довда каже, що фах електромонтера він мав давно, однак у нього були російські документи, які зараз підтвердити вже не можна. Без них електромонтер не може працювати.

"Я звернувся до спеціаліста Центру зайнятості міста Ніжин, вона мені порадила таку програму для захисників, які мають інвалідність – можна навчитися на другу спеціальність", — розповів чоловік.
Анатолій безплатно навчався в Полтавському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

"Я онлайн вчився там чотири місяці. А проходив уже практику безпосередньо тут, на підприємстві. Практику я проходив два з половиною місяці й отримав диплом електрика".
На комунальне підприємство майстер влаштувався в лютому 2025 року. Зі слів керівника Руслана Костриці, він шукав фахівця від початку минулого року.

"Тому що з початком повномасштабного вторгнення всі виїхали або за кордон, або не хочуть влаштуватися на комунальне підприємство, тому що в нас обов’язково йде повідомлення у військкомат".
Безплатно навчати учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості розпочали два роки тому. За цей час освіту здобули 16 людей, восьмеро з них — цього року.
За словами начальниці відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості Вікторії Києнець, людина може обрати одну з 98 робітничих професій або близько 400 освітніх програм, які зараз є.

"У Чернігові, на жаль, такого схожого центру професійно-технічної освіти немає. Але ж здобувачу освіти може бути забезпечене за необхідності безоплатне проживання, а також компенсується проїзд. Для участі в програмі необхідно подати заявку онлайн на сайті Державної служби зайнятості або звернутися в будь-який центр зайнятості, маючи із собою паспорт, ідентифікаційний код, посвідчення учасника бойових дій або документ, що засвідчує інвалідність унаслідок війни".
Також програмою може скористатися не лише безробітна людина, а й та, яка має роботу і хоче перекваліфікуватися.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.