У Черкасах у школі №3 учні грають у боча. За допомогою цієї гри соціалізують учнів з особливими освітніми потребами, в школі таких дітей — 30.
Грають в боча з іншими школярами тричі на тиждень, розповіла Суспільному заступниця директора з навчально-виховної роботи Черкаської школи №3 Наталія Парначова.
У шкільному спортзалі дві команди учнів змагались в боча. Це рухлива гра з набором різнокольорових м'ячів, розповів вчитель фізичної культури Олег Шкеліберда.
Випускниця школи Вікторія Трофименко зіграла в команді червоних. ЇЇ завданням було докинути найближче м'яч до цілі, зазначила вона:
"Білий м'ячик стоїть і треба, щоб червоний м’ячик докотився до білого. Цікава гра, тому що можна перемагати інших".

Одинадцятикласник Володимир Хотько розповів, що цьогоріч він — у складі шкільної команди, брав участь у міжнародному пара спортивному турнірі у шведському місті Мальме. Така можливість, з його слів, як і сама гра, допомагає знайти друзів:
"Мені подобається грати. Мені подобається, як грають інші".
Серед глядачів гри були вже не судді із Мальми, а соціальні працівники з Херсонщини, пояснила заступниця директора з навчально-виховної роботи Наталія Парначова. З ними черкаські педагоги поділились досвідом роботи з дітьми на прикладі гри в боча:
"Ця гра не про надзусилля. Це гра про комфорт, задоволення від спорту, про певною мірою азарт. І абсолютно вона для всіх".

Пані Наталія додала, що м'ячі для гри школа отримала торік взимку від громадської організації "Поруч". У межах співпраці з нею відкрили й "Школу миру".
"Основне завдання цього класу – це був такий простір комунікації для вирішення конфліктних ситуацій. Зараз він у нас перетворився у місце зустрічі, комунікації, воркшопів, тренінгів", — прокоментувала Наталія Парначова.

З громадською організацією "Поруч" школа співпрацює із 2021 року, прокоментував директор школи Валерій Завіновський:
"Ми поділимося тим досвідом, тими надбаннями, які, сподіваємось, будуть дуже цікавими й, можливо, в перспективі корисними для наших херсонських партнерів".

Цей візит проводять у межах "Школи соціального працівника", яку організувала громадська організація "Поруч" у партнерстві з ЮНІСЕФ, розповіла виконавча директорка громадської організації Марія Тищенко:
"До нас приїхали херсонська команда соціальних працівників і ми показуємо нашим соціальним працівникам, яким чином, які інструменти можна застосовувати, щоб інтегрувати дітей з інвалідністю".

Соцпрацівниця Олена Карножицька до Черкас приїхала з Чорнобаївки. За її словами, такий досвід був би корисним її громаді:
"Оцей досвід дуже корисний. Такий простір обов’яково має бути в кожному навчальному. І ми обов’язково будемо переймати цей досвід і сподіваємось, що в нас скоро буде можливість втілювати в життя той досвід, який ми тут отримували".
