Перейти до основного змісту
Більше хворіють домашні тварини: фахівці розповіли про ситуацію зі сказом на Черкащині

Більше хворіють домашні тварини: фахівці розповіли про ситуацію зі сказом на Черкащині

Брифінг
Брифінг. Суспільне Черкаси/Оксана Швед

На Черкащині упродовж 2024 року зареєстрували 94 випадки сказу серед тварин. Станом на лютий 2025 їх зафіксували дев'ять.

Про це під час брифінгу розповів директор департаменту агропромислового розвитку Черкаської обласної військової адміністрації Роман Косенко, повідомила кореспондентка Суспільного Оксана Швед.

За словами Романа Косенка, основними методами протидії сказу є вакцинація та регуляція популяції безпритульних та диких тварин, зокрема, лисиць.

"Протягом 2024 року в регіоні провели 244 дослідження у підозрілих тварин. Сказ виявили у 94 випадках: у 39 котів, 38 собак, 14 лисиць, двох тварин із дрібної рогатої худоби та в одного єнотоподібного собаки. Найбільше випадків було в Черкаському районі", — деталізував посадовець.

"Однак слід врахувати, що дикі тварини, зокрема, лисиці, мігрують, тому визначити конкретні території складно", — додав він.

Для домашніх тварин застосують такий вид профілактики як щеплення, а для диких — пероральну вакцинацію. У жовтні 2024 року в області провели кампанію з пероральної імунізації тварин, упродовж якої розповсюдили майже 270 тисяч принад з вакциною для диких тварин, зазначив Роман Косенко.

Сказ є небезпечною хворобою, яка без належної медичної допомоги є смертельною для людини, пояснив начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області Юрій Квас.

"Якщо людина має укус і не отримає антирабічну вакцину, то вона помре. Для домашніх тварин притаманна буйна форма цієї хвороби. Вони нападають на людей, можуть їсти неїстівні предмети, у них розвивається слинотеча, вони не можуть їсти і пити. Щодо диких тварин — вони у разі інфікування можуть підходити близько до людей, що їм не властиво, і нападати", — розповів фахівець.

За словами пана Юрія, більше хворіють домашні тварини.

"Зазвичай навесні, коли діють виїзні вакцинації, люди не дуже охоче приводять своїх тварин. Однак такі заходи проходять постійно і щепити тварину можна безоплатно, на відміну від приватних клінік. Роблять це по всій області, оголошує про такі виїзні кампанії місцева влада ", — додав він.

З його слів, за 2024 рік щепили 98 тисяч собак, понад 84 тисячі котів та понад три тисячі сільськогосподарських тварин.

Нагадаємо, у Смілі підтвердили випадок сказу в собаки. 4 лютого жителька Сміли привела домашню собаку до ветеринарної клініки для стерилізації. 6 лютого собака вкусив власницю за руку, а 10 лютого — тварина померла.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок