У Черкасах вперше відбувся відкритий обласний зимовий Кубок з волейболу сидячи "Місце сили – Черкащина" серед військовослужбовців.
Як розповіла Суспільному директорка комунальної установи "Черкаський обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх»" Марія Шелест, у змаганнях взяло участь шість команд із шести областей.
Євген Савченко – колишній військовослужбовець, а нині – ветеран війни, поранення отримав півтора року тому, рятуючи побратима:
"Я вчився у Львові в академії сухопутних військ. Як тільки почалося повномасштабне вторгнення нас випустили достроково. Служив, потрапив на Донецький напрямок, підірвався товариш, побіг його витягувати та й сам підірвався. Професійно волейболом не займався. Грав у школі у волейбол, а серйозно почав займатися вже після поранення".
З його слів, після ампутації кінцівки волейбол став для нього способом залишатися у соціумі:
"Це підтримує моральний стан в спілкуванні з товаришами, з побратимами. Ну і фізичний стан підтримується".

Полтавець Артем Погорілий із волейболом сидячи познайомився у грудні 2023 року:
"Треба бути прикладом в першу чергу. Реабілітація через спорт – це важливо як фізично, так і емоційно. Тут кожен, хто знаходиться – вже переможець, тому що він переміг в першу чергу себе".
Чоловік до війська долучився із перших днів вторгнення, а через півтора року власноруч підписав згоду на ампутацію кінцівки:
"Донеччина, Бахмутський напрямок — там і отримав поранення. Був дуже щільний мінометний обстріл, в мене поцілив уламок, була довга евакуація".
Тренер полтавської команди Олександр Драпак розповів, що правила волейболу сидячи майже не відрізняються від класичних вимог гри:
"Але є декілька моментів. Перший – це майданчик трохи менший і трішки при подачі можна блокувати. В класичному волейболі це заборонено".
Тренер додав — часового обмеження гра не має. Тайм триває, доки одна із команд не набере 17 очок. Переможця визначають за результатами двох або трьох раундів.
"Хлопцям потрібна реабілітація. Коли приходять люди після війни з ампутацією, вони трішки не в соціумі і потім в них починають загорятися очі, це дуже класно", — зазначив Олександр Драпак.
З його слів, після чотирьох поєдинків його команда опинилася на першому місці, втім попереду чекає змагання ще з однією:
"Трішки злякалися. На тренуваннях все виходить набагато краще. Зараз, мабуть, хвилювання. Але в принципі хлопці молодці, хлопці ростуть".

До Черкас киянка Анастасія Чонговай приїхала, аби підтримати свого чоловіка:
"Це його перші змагання, він військовослужбовець, він грав у волейбол, але класичний, а після поранення вирішив себе спробувати у сидячому".
Жінка розповіла, що до війська чоловік долучився з перших днів повномасштабної війни:
"Прослужив він півтора року, потім отримав поранення, в результаті якого йому ампутували дві нижні кінцівки. Йому граната впала на ікри і дуже багато було уламків було. Загалом він тримається, шукає себе в новому чомусь і ось волейбол йому подобається".

Відкритий обласний зимовий кубок з волейболу сидячи "Місце сили – Черкащина" відбувся вперше, розповіла директорка комунальної установи "Черкаський обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх»" Марія Шелест:
"Це нестандартні змагання, а для наших військовослужбовців. Це не Всеукраїнські змагання, а відкрита область, де могли з’явитись команди з інших областей".
За її словами, у змаганні взяло участь шість команд, тобто 66 учасників, враховуючи тренерів:
"У нас є учасники з Київської області, Чернігівської, Вінницької, Полтавської і з Дніпропетровської. Сьогодні кожна команда відіграє з кожної командою і далі ми підіб’ємо підсумки і визначимо переможця». Кожна команда отримає пам’ятну нагороду, медаль, дизайн якої був розроблений конкретно під цей захід. Будуть відзначені дипломами і кубками".
Перше місце посіла команда з Полтави — "Полтавщина — непоборна".