У Тальному на Черкащині придбали квартиру та будинок для місцевих лікарів. Цей проєкт розпочали у 2024 році, аби створити комфортні умови для проживання медпрацівників, залучити нових фахівців до роботи в лікарні та вирішити проблему дефіциту кадрів.
Одній родині віддали ключі від квартири перед Новим роком, а будинок планують розділити на дві частини та відремонтувати для двох сімей, розповів Суспільному міський голова Василь Сідько.
За словами директора Тальнівської багатопрофільної лікарні Олега Солодька, будинок придбала міськрада:
"Він має площу майже сто квадратів. Усе це треба ремонтувати, робити по-новому. Ми з цього будинку плануємо ще добудувати частину будинку і розділити на дві різнозначні квартири. Одна квартира буде нашим медикам вторинної ланки, а ще одна — первинній ланці".
Наразі замінили вікна на пластикові та чекають доки план реконструкції узгодить архітектор, додав Олег Солодько.

Хто з лікарів закладу отримає житло ще не вирішили. За словами Олега Солодька, на черзі таких фахівців щонайменше п'ять. Перед Новим роком ключі від квартири, яку встигли купили у 2024 році, передали лікарю-хірургу:
"Це молодий фахівець, лікар-хірург, володіє лапароскопічними методиками лікування. На перспективу, щоб він залишився, ми йому обіцяли придбати квартиру, коли він приїжджав до нас".
Лікар-хірург Дмитро Каяфюк у лікарні працює третій рік. Приїхав у Тальне з Києва після закінчення інтернатури:
"З житлом тут були проблеми, потрібно було шукати. Місто невеличке, орендодавців, які пропонують житло, дуже небагато. З цим виникали складнощі. Доводилося жити в не дуже комфортних умовах, я вже третій раз змінював місце проживання", — розповів пан Дмитро.

Тому коли запропонували службове житло, зрадів. Міськрада придбала для його сім’ї трикімнатну квартиру:
"З нормальним ремонтом, але вона все ж потребує все-таки деякого косметичного ремонту, деяких реконструкцій. В цілому приємно, що мені в місті, в якому є проблеми з орендою і пошуком житла, надають службове житло і це мене звільняє від проблем з пошуком нерухомості", — додав медик.
Восьмий рік працює у закладі лікар-анестезіолог Назар Бичков. На його думку, така ініціатива від громади полегшить справу з пошуком житла для колег:
"Я думаю, що це забезпечить нас новими кадрами, буде більше фахівців, роботи теж буде більше".

Пацієнтка Наталія Матвієнко вважає, що молодих фахівців треба забезпечувати житлом:
"Хірурги потрібні, травматологи потрібні. Молодших, креативних, думаю, потрібно і зарплатою забезпечувати, і житлом".
Лікарям надають договір на тимчасове проживання, на період роботи в лікарні. А через десять років вони зможуть це житло приватизувати, розповів директор лікарні Олег Солодько:
"У нас працюють понад 40 лікарів і наразі така підтримка як житло потрібна десь п'яти лікарям".

Аби зберегти фахівців у лікувальному закладі, їм потрібні не лише гарні умови праці, а й житло, вважає директор:
"Лікарів достатньо, щоб заселитися, вистачило б тільки квартир. На перспективу, можливо, ще чотири квартири будуть".
Сподіваються, що ремонт зможуть завершити за шість місяців, зазначив міський голова Василь Сідько. З його слів, на придбання службового житла із міського бюджету спрямували 1 мільйон 400 тисяч.
"Не так просто знайти житло і не так просто його купити, тому що люди не дуже хочуть продавати бюджетним організаціям. У 2025 році будемо продовжувати. Хоча б дві квартири в рік для лікарів треба купувати", — додав посадовець.
