У Черкасах 3 лютого провели на пенсію п’ять рятувальників однієї з пожежних частин. За традицією їх поливали водою.
Всі вони провели на службі 29 років, розповіла Суспільному речниця головного управління держслужби з надзвичайних ситуацій в області Юлія Норовкова
Рятувальник Олександр Науменко перед тим, як його "провели", востаннє вдягнув форму, яку носив 29 років:
"Сумно, звісно, що останній раз. Я водієм працював. Головне у нашій роботі — це швидше доїхати".

Разом із ним свій останній робочий день у частині відпрацювали ще четверо колег. Від завтра вони виходять на пенсію і більше не працюватимуть рятувальниками, розповіла речниця головного управління держслужби з надзвичайних ситуацій в області Юлія Норовкова. За традицією вони мають "протягнути" пожежну машину, як знак прощання зі службою, а опісля їх обливають водою з пожежних рукавів. Це символізує початок нового життєвого етапу.
Рятувальник Володимир Талько серед тих, хто йде на пенсію:
"Що я можу відчувати, радість, що така довга путь за плечима. Так ми проводжали своїх пенсіонерів, так проводжають і нас. Ми свого часу навіть і не думали, що так швидко час пролетить".

Провести свого чоловіка на заслужений відпочинок прийшла Людмила Магльована. Вона знає всіх рятувальників, які йдуть на пенсію, й відчуває сум через їхнє прощання зі службою:
"Я пам’ятаю, як він сюди влаштовувався, в мене син такий був, як внук зараз. Тепер ми внука привезли подивитися, як дід на пенсію йде. І весело, і сумно, що він наче ще молодий, а вже на пенсію йде".
Начальник караулу Володимир Дзюба додав, що брав приклад зі старшого покоління рятувальників:
"Дуже добре нам працювалося, старше покоління завжди надихало нас, молодь, працювати натхненно. Вони підбадьорювали навіть коли опускалися руки і завжди наголошували на тому, що треба завжди залишатися людьми".

Зі слів Юлії Норовкової, рятувальники виходять на пенсію, якщо мають вислугу в 25 років. Продовжувати службу вони можуть і надалі, якщо їм дозволяє здоров’я.
"Традиція так проводжати на пенсію існує у багатьох рятувальників по всьому світу. Це своєрідне останнє бойове хрещення. Ми не залишаємо наших співробітників і хто має бажання, може продовжувати працювати в ДСНС, але вже як цивільний", — додала речниця.

Обсохнувши, рятувальник Олександр Хандусь знову йде до частини. Розповів, що хоче ще трішки побути в місці, якому присвятив 29 років свого життя:
"Тут лишився великий відрізок мого життя, щоб сказати, що не сумно — не можна. Я відчуваю себе ще нормально здоровим чоловіком, а щоб сісти тако лапки вгору, — то ні, такого не буде, будемо працювати далі".