Алла Мірошникова з Черкас завжди мріяла мати власну грядку, аби сіяти свіжу зелень до столу. Своє бажання змогла реалізувати в квартирі — вирощує мікрозелень і має додаткові вітаміни протягом усього року.
Як правильно сіяти та доглядати мікрогрін, розповіла журналістці Суспільного Ользі Мацканіч. А ще вони разом посадили горох, капусту та амарант.
"Завжди мріяла мати кусочок городика: хоч метр на метр, а тут — круглий рік. Якщо люди вирощують капусту, допустимо, один раз на сезон, то в мене кожні два тижні новий врожай – капусти, редиски, гороху. Це дуже смачно, дуже корисно і всім рекомендую".

Пані Алла розповіла, що пробувала вирощувати практично всі рослини, що рекомендують спеціалісти. І випрацювала власну методику роботи з ними:
"Десь близько двох-трьох десятків різновидів зелені вирощувати я спробувала — експериментувала. Це були і гірчиця, і коріандр, і навіть гречка, і пшениця, і жито, і амарант, і редис, і різні види капусти. Горох, звичайно, і та сама кукурудза".
Все, за словами господині, — смачно та корисно, однак є такі рослини, що не можна висівати через їхню отруйність:
"Єдине, що кажуть не можна, це огірки, томати і картопля. Їх не можна знасінити, вони отруйними, вважаються. Найлегше для початківців з овочевих спробувати виростити капусту. Можна і з льону почати, він дуже гарно проростає, дуже цікаво росте, він такий ніжний і на смак", — розповіла пані Алла. Додала, що має своїх фаворитів:
"Я люблю капусту. Хоча горох, всі мої знайомі, всі, скільки я знаю, дуже люблять горох. Це найпопулярніша рослина".

Пані Алла розповіла, що вирощує мікрогрін двома способами: на агроваті та на кокосовому волокні:
"Можна виростити на агроваті, або взяти кокосовий субстрат. І те й інше — потрібно замочити. Чим вищий кокос, тим менше ми будемо потім поливати. Якщо садити в кокос, його я купувала в спеціалізованому магазині у брикетах. До нього є інструкція до користування".
Щодо поливу, то мікрозелень до нього вибаглива, додала господиня:
"Маленька мікрозелень, вони — як маленькі діти. Їм потрібно і тепло, і щоб не перегріти, і не охолодити. Вода — не перелити, не долити. Тут свої нюанси. Має бути постійно вологість повітря. Воду варто брати не холодну. Кажуть, що потрібні добрива, але воно гарно росте і без добрива, тому це зелень абсолютно екологічно чиста".
Пані Алла радить купувати лоточки нижчі, тому що там не так запріває насіння.
"Перед посадкою я на ніч насіння замочую. Беру 70 г на дві коробочки, на два лоточки. Повинно вистачити 70 г гороху на два лоточки. Коли ми склали горох, щоб не спарити, ми повинні ще раз його рясно так змочити, і обов'язково — під прес. Прес обов'язково, тому що тільки так він зможе пустити корінчик. Він має бути десь близько кілограма. Під пресом горох стоїть близько трьох днів", — поділилася пані Алла.
Також, за словами господині, важливо дотримуватися температурного режиму:
"Коли я його закрила (горох - ред.), відкладаю трошечки — на 2-3 градуси, в прохолодніше приміщення. Взагалі для гороху найвище — це 22 градуси. Ще обов'язково, щоб були непрозорі лоточки. Тільки-тільки воно проросло — поливати. Оці корінчики, як тільки ми витягли рослинки з-під преса, оце найважливіша деталь — відразу полити — йдеться про нижній полив. Як тільки корінчик засох, він починає гнити. Гниє коріння, гниє горох. Тому важливий тільки нижній полив, але не перелити, не долити, оцей баланс потрібно тримати завжди".

Оскільки господиня почала вирощувати зелень для їжі, то має власні рецепти. Додала — таку зелень можна додавати буквально всюди — в закуски, каші, гарніри, бутерброди, сендвічі та салати, прикрашати паштети та гарячі страви, супи й навіть десерти, фруктові та ягідні салати тощо.

Овочевий салат із мікрогріном
Свіжу моркву натріть на тертці, можна на звичайній, але краще як для корейської. Свіжий огірок наріжте тонкою соломкою, додайте мікрогрін капусти, гороху або люцерни.
Заправка: 1 ст. ложка олії, наприклад, оливкової + 1 ст. ложка лимонного соку, 2-3 чайні ложки соєвого соусу, мелений чорний перець на смак, добре перемішайте. Полийте салат заправкою і присипте зернами білого кунжуту.
Бутерброди із солоною рибою та мікрозеленню руколи
Візьміть зерновий, висівковий, білковий або будь-який інший хліб, який ви любите. Намажте його м'яким кисломолочним сиром або будь-яким іншим м'яким вершковим, з ніжним смаком.
Покладіть зверху шматочок малосоленої червоної риби та присипте гостренькою зеленню гірчиці, капусти або редиски.
Як ми разом Аллою Мірошниковою посіяли горох, амарант та капусту — дивіться у відео.