На Черкащині навчаються бійці Національної гвардії. Під звуки вибухів та пострілів вони долають перешкоди та будують укриття.
Як розповіла Суспільному старша офіцерка відділення психологічного забезпечення Владислава Шаля, такі тренування називають стрес-тестами, коли військові проходять не тільки фізичні випробування, а й випрацьовують психологічну стійкість.
24-річна Анастасія Король в минулому — журналістка. Та замість диктофона та ручки, восьмий місяць тримає в руках автомат.
"Рішення я прийняла давно, просто були справи, які потрібно було залагодити, а далі найважче було — просто зібрати документи. Рішення ти приймаєш десь глибоко в себе і воно або прийняте, або ні", — прокоментувала військовослужбовиця.

Анастасія такі тренування вважає подібними до бойових дій:
"Не страшно, це ж навчання. Досвід покаже як воно буде. Хаотично, не дуже комфортно, але служба в армії не повинна бути зручною".
Переповзти перешкоду з колючим дротом, побудувати укриття із шин, знайти вихід зі спеціально облаштованого лабіринту та надати допомогу собі й побратимам — такі випробування чекали на її команду, розповіла військовослужбовиця:
"Головна ціль була — дійти до кінця, не погубити, вижити після поранення самому. Тому з того, що казали командири – всі зробили все, що могли".
Боєць Андрій Ніколенко проходить випробування у команді з Анастасією. З його слів, це випробування – можливість побачити свої сильні та слабкі місця в імітованих бойових умовах:
"Звісно важко, але ми сюди приїхали тренуватися, навчатися, тому будемо покращувати свої фізичні та розумові уміння".

Бронетранспортер – це останнє випробування смуги перешкод, зазначив військовий Вадим Кузьменко. Він пояснив — потрібно вміти правильно згрупуватися, коли бойова машина проїжджає над людиною, а ще не панікувати:
"Це дуже нам знадобиться, якщо ми там опинимося, то це найкраще буде навчання. Складне, звісно, що не кожен день під машину лягаєш і як дим, то не видно відстані від машини, це дуже важко".

Ці тренування називаються стрес-тестами, пояснила старша офіцерка відділення психологічного забезпечення Владислава Шаля. Вони покликані підготувати військових до стресових ситуацій на фронті.
"Ми включаємо психологічний аспект в цю смугу, тому що хлопці губляться на позиціях, в них якась реакція — або ступор, або рухове порушення якесь. Тому саме в хаосі, де їм і так треба знайти вихід, їм ще треба надати допомогу психологічну", — прокоментувала Владислава Шаля.

Смугу перешкод військові долали групами по шість людей. Точну кількість учасників не називали в цілях безпеки, додала Владислава Шаля. Тренують тих, хто не має бойового досвіду.
"Проводиться тренування з новобранцями, які призвані на військову службу, проводиться для того, щоб вони могли зрозуміти наскільки зараз на фронті все швидкоплинно", — зазначила Владислава Шаля.
