У селі на Черкащині, відкрили адаптивний спортивний клуб "ReHAB" для військових та ветеранів. Громада села стала однією з 15 переможців конкурсу "Час діяти. Нестримні". Це конкурс грантів для громад, які можуть отримати до 400 тисяч гривень на створення у своєму селі чи містечку адаптивного клубу.
У перший день роботи адаптивного клубу, його відвідали десять ветеранів війни, розповів Суспільному сільський голова Олександр Яременко.
Військовослужбовець Олександр Пащенко пробував займатися на орбітреці. Пів року тому він пішов на війну та отримав поранення. Нині перебуває вдома на реабілітації.
"У госпіталі немає такого. Треба відновлюватись і повертатись назад на позиції. Я отримав поранення на Харківському напрямку, тому нині перебуваю на реабілітації вдома".
Ознайомлюється з тренажерами і 61-річний Микола Порожній. Чоловік розповів, що служив з 2014 року. Через вік та за станом здоров'я із 2017 його демобілізували. Та до клубу із хлопцями на реабілітацію буде ходити із задоволенням.
"Цей тренажерний зал буде підтримкою для хлопців, які повертатимуться. Вони зможуть тут збиратись. Якщо людина займатиметься у цьому адаптивному клубі, то вона почуватиме себе краще, і морально, і фізично".
Тренер адаптивного клубу Руслан Барсен кожний із тренажерів обирав самостійно. Попит на такий вид адаптації у громаді є, тому будуть складати графіки занять аби уникнути черг.
"Тренажери всі адаптовані для людей з обмеженими можливостями. Вони не несуть навантаження на опорно-руховий апарат, на хребет, на колінний суглоб. Кожне тренування проводитиметься особисто, залежно від цілей людини та можливостей".
Це другий клуб на Черкащині, який на умовах співфінансування отримав грантову підтримку від благодійного фонду "МХП-Громаді", державної установи "Всеукраїнський центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх»", за підтримки Міністерства молоді та спорту України, розповів сільський голова громади Олександр Яременко.
"Облаштування приміщення взяла на себе громада, це 800 тисяч гривень. Також нам допомагали різні структури та благодійний фонд. Вони допомогли нам закупити обладнання".
Проєкт реалізовується на території 13 областей України, пояснив директор Благодійного фонду "МХП-Громаді" Олександр Пахалюк.
"Кожна з громад дуже сильно хоче брати участь, тому що вони розуміють важливість цих просторів і важливість того, що ми робимо для наших захисників та захисниць. Коли вони повертаються, вони мають мати простір, де вони могли б поспілкуватись чи зайнятись спортом".