Перейти до основного змісту
Черкащина — перша в Україні по занедбаності випадків раку передміхурової залози

Черкащина — перша в Україні по занедбаності випадків раку передміхурової залози

Ексклюзивно

Черкащина — перша в Україні за кількістю занедбаних випадків раку передміхурової залози. 45% пацієнтів звертаються до медиків вже на останній, четвертій стадії захворювання.

Нині у закладі триває місяць чоловічого здоров’я, розповів Суспільному завідувач центру пластичної реконструктивної та малоінвазивної онкоурології Роман Морару-Бурлеску.

"Кількість таких хворих збільшується. Якщо у 2023 році у нас було десь 320-326 випадків, то за дев'ять місяців цього року — уже понад 270", — розповів завідувач організаційно-методичного відділу черкаського онкодиспансеру Ігор Гайдай.

На Черкащині зросла кількість занедбаних випадків раку передміхурової залози
Ігор Гайдай. Суспільне Черкаси

За словами медиків, рак передміхурової залози — безсимптомна хвороба й проявляється лише на задавнених стадіях.

Станом на кінець листопада 2024 року на обліку у відділенні — майже шість тисяч пацієнтів. Ця цифра збільшується з кожним роком, додав Роман Морару-Бурлеску:

"Робимо 1 400 операцій на рік. Загалом нині в Україні майже 55 тисяч онкохворих із раком простати і серед цих 55 тисяч випадків майже 30 тисяч — це занедбані стадії. Черкаська область — один із тих регіонів, де найвищий рівень занедбаності цієї хвороби".

На Черкащині зросла кількість занедбаних випадків раку передміхурової залози
Коридор у лікарні. Суспільне Черкаси

73-річний пацієнт онкологічного диспансеру Володимир переніс операцію на передміхуровій залозі. Перші симптоми хвороби, розповів, почав помічати рік тому:

"Дуже сильно промерз. У вересні цього року мені стало дуже погано — мочитися не міг, крапелька тільки виходила і так через кожні 20-30 хвилин. І вночі не спав".

На Черкащині зросла кількість занедбаних випадків раку передміхурової залози
Пацієнт. Суспільне Черкаси

Чоловік вчасно звернувся по допомогу, пояснили лікарі. Рак виявили на другій стадії, що фактично врятувало його від тривалого лікування, пояснив завідувач центру онкоурології Роман Морару-Бурлеску.

Щороку протягом листопада у світі проходить щорічна соціальна ініціатива під назвою Вусопад, або Movember (від англ. moustache (сленг. австр. mo) — вуса; november — листопад). Рух заснували у 2003 році в Австралії. Її суть у тому, що впродовж місяця чоловіки відрощують вуса. Мета такої ініціативи — привернути увагу до чоловічих онкологічних хвороб, пояснив Ігор Гайдай.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції

На початок