Черкащина — перша в Україні за кількістю занедбаних випадків раку передміхурової залози. 45% пацієнтів звертаються до медиків вже на останній, четвертій стадії захворювання.
Нині у закладі триває місяць чоловічого здоров’я, розповів Суспільному завідувач центру пластичної реконструктивної та малоінвазивної онкоурології Роман Морару-Бурлеску.
"Кількість таких хворих збільшується. Якщо у 2023 році у нас було десь 320-326 випадків, то за дев'ять місяців цього року — уже понад 270", — розповів завідувач організаційно-методичного відділу черкаського онкодиспансеру Ігор Гайдай.
За словами медиків, рак передміхурової залози — безсимптомна хвороба й проявляється лише на задавнених стадіях.
Станом на кінець листопада 2024 року на обліку у відділенні — майже шість тисяч пацієнтів. Ця цифра збільшується з кожним роком, додав Роман Морару-Бурлеску:
"Робимо 1 400 операцій на рік. Загалом нині в Україні майже 55 тисяч онкохворих із раком простати і серед цих 55 тисяч випадків майже 30 тисяч — це занедбані стадії. Черкаська область — один із тих регіонів, де найвищий рівень занедбаності цієї хвороби".
73-річний пацієнт онкологічного диспансеру Володимир переніс операцію на передміхуровій залозі. Перші симптоми хвороби, розповів, почав помічати рік тому:
"Дуже сильно промерз. У вересні цього року мені стало дуже погано — мочитися не міг, крапелька тільки виходила і так через кожні 20-30 хвилин. І вночі не спав".
Чоловік вчасно звернувся по допомогу, пояснили лікарі. Рак виявили на другій стадії, що фактично врятувало його від тривалого лікування, пояснив завідувач центру онкоурології Роман Морару-Бурлеску.
Щороку протягом листопада у світі проходить щорічна соціальна ініціатива під назвою Вусопад, або Movember (від англ. moustache (сленг. австр. mo) — вуса; november — листопад). Рух заснували у 2003 році в Австралії. Її суть у тому, що впродовж місяця чоловіки відрощують вуса. Мета такої ініціативи — привернути увагу до чоловічих онкологічних хвороб, пояснив Ігор Гайдай.