У Черкасах учні спеціальної школи для дітей з порушеннями зору опановують гру на пластикових склянках. Ідею підказала вчителька, яка побачила відео в TikTok.
Гра на паперових склянках поширена в Китаї, а в Україні лише набуває популярності, розповіла Суспільному вчителька музичного мистецтва Марина Огурцова.
Для гри підходять і пластикові, паперові, склянки, пояснила пані Марина. Як це роблять інші, вона побачила в "ТikTok". Спочатку спробувала сама. Коли вийшло — долучила й учнів.
"І в Китаї, і в Америці дуже популярна «cup bit songs». Тобто музика або пісні зі склянками. Вони грають цілими школами, по півтори тисячі людей сідають у коло".
Аби навчитися такому мистецтву, діти мають «відчути» ритм, а ще — володіти своїм тілом, додала вчителька:
"Не кожен візьме відразу склянку, тим більше швидко. Це все орієнтація в просторі, корекція рухів".
Школярка Поліна Розтрепенко на склянках грає третій рік. Це нескладно, але потрібно тренуватися, пояснила дівчинка:
"Я те, що робити важко. Бо треба швидко робити".
Анастасія Голубєва вперше спробувала грати місяць тому:
"Я спочатку вчилася, а потім мені все легше і легше ставало. Вже виходить".
У планах — навчитися нових музичних елементів в учнів однієї з німецьких шкіл. Нині вирішують у якому форматі це відбуватиметься, зазначила Марина Огурцова:
"Ми будемо один одному задавати якусь пісню. Ми даємо їм українську, а вони нам придумують якусь німецьку. Дітям буде цікаво. Також будемо рухи вивчати — які вони знають, які ми".
Деякі учні, окрім порушення зору, мають проблеми і з мовленням. Тому такі заняття корисні для їхнього розвитку, розповіла заступниця директора Наталія Коваль:
"Коли вони беруть ці склянки і ложки в руки, вони передають цю мелодію. Від душі. Вона просто плине з новим звучанням. У них вимова стає кращою, діти починають говорити більша активно, стають комунікабельнішими, у них розвивається словниковий запас".
Елементи гри на стаканах застосовують і під час звичайних уроків, додала Марина Огурцова:
"Я написала таку методичку по елементарних рухах. Для нас це нове. Можливо, там, у Китаї, це само собою. Для нас ні. Для нас це як фізкультхвилинка або музична хвилинка. Це прекрасно".