Жіноча збірна України з амфутболу взяла участь у першому чемпіонаті світу серед жінок з ампутованими кінцівками. Спортсменки фінішували шостими.
Змагання відбулися в Колумбії, де клімат відрізняється від українського, це стало для спортсменок певним випробуванням, розповіла Суспільному капітан команди Ольга Бенда.
Збірна сформована на базі громадської організації "Табір Максимум", що діє в Золотоноші на Черкащині. Загалом у першому чемпіонаті взяли участь дванадцять команд:
"Ми змагалися у трьох групах. У нашій — суперниками були гравчині з Еквадору, США та Нігерії", — розповіла Ольга.
У стартовому матчі збірна України поступилася Еквадору з рахунком 1:2. У другому, де грали проти команди США, також поступилися, рахунок — 4:0. В 1/4 фіналу грали з командою Кенії, де суперниці забили українкам один гол. Проте збірна Україна здолала Перу в матчі за 5-8 місця у серії пенальті — 2:0. У грі ж за п’яту сходинку українки поступились збірній Англії з рахунком 0:2.
"За підсумками чемпіонату, ми посіли шосте місце. Найважчим фізично для мене був другий матч проти команди США. Це сильний колектив. І ми вийшли на поле на другий день після стартової зустрічі з Еквадором. За такий короткий час важко адаптуватися до тамтешнього клімату. А от найважче морально було грати з командою Кенії. Дівчата грали дуже грізно, наступали на ноги і навіть били по них!", — розповіла Ольга Бенда.
Учасниці збірної з адаптивного футболу нині повернулися до України. Збірну з ампфутболу, яка представила Україну на чемпіонаті світу в Колумбії створили нещодавно, вона така — перша, розповів генеральний директор ГО "Табір Максимум" Віталій Собко.
"Чемпіонат світу з амфутболу — ця подія ще рік тому здавалася далекою мрією. Для когось — навіть неймовірною. Але наші спортсменки довели: немає перешкод, які неможливо подолати, коли є справжнє бажання і непохитна сила духу. Ми завжди будемо поруч, аби надихнути їх на досягнення нових вершин", – прокоментував Віталій Собко.
Нагадаємо, до команди з амфутболу, яка створена на базі громадської організації "Табір Максимум" в Золотоноші на Черкащині, увійшли жінки з ампутованими кінцівками з різних міст України. Ця команда створена у співпраці з Українською асоціацією футболу, Українською асоціацією футболу людей з інвалідністю та американськими партнерами табору зі штату Міннесота, США.