У Смілянському психоневрологічному інтернаті відпрацювали дії на випадок пожежі. За вісім хвилин після сигналу тривоги всі пацієнти були евакуйовані в безпечне місце.
Такий показник — результат постійних відпрацювань надзвичайних ситуацій, розповіла Суспільному керівниця закладу Тетяна Мороз.
Під час навчань інспектори спочатку оглядають засоби протипожежних заходів та спілкуються з персоналом. За словами інспекторки відділу пожежної безпеки обласного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій Вікторії Школяр, головна мета їхніх перевірок, не штрафувати, а рекомендувати.
Мешканка інтернату Людмила Власенко розповіла, що знає, як діяти під час пожежі:
"Ми зразу вдягаємося. Якщо на нашому корпусі, то одразу біжимо на евакуацію. Ми кричимо і б’ємо тривогу".
Далі працівники та мешканці закладу демонструють рятувальникам засвоєні навички.
Під час знімання, тренувальну тривогу увімкнули у двох корпусах. Ті хто міг — виходив сам, решті допомагали медсестри. За словами інспекторки відділу пожежної безпеки Вікторії Школяр, впоралися оперативно. Додала: зауважень до закладу не має.
"Ми здійснили перевірку на дотримання правил пожежної безпеки всіх приміщень, будівель цього закладу. Все в порядку".
У п’яти корпусах інтернату проживає 242 людини із психічними розладами. Частина з них, зі слів керівниці закладу Тетяни Мороз, не може подбати про себе. Тому злагодженість дій у випадку надзвичайної ситуації відпрацьовують регулярно.
"Відпрацьовуємо подібні ситуації згідно з планом, який ми робимо на рік. Якщо стаються такі випадки, як у Сумах, то ми проводимо додатково позапланові тренування", — пояснила пані Тетяна.
Утім такі заходи емоційно важкі для їхніх підопічних, додала Тетяна Мороз, бо сигнал тривоги порушує їхній, і без того, нестійкий психологічний стан.