У Чорнобаї відбувся Всеукраїнський турнір з параплавання, участь у якому взяли 55 учасників з дев'яти областей країни. Через повномасштабне вторгнення турнір не проводили.
Та у 2024 році відновили його на Черкащині, розповів Суспільному його організатор Віктор Смірнов.
Дистанцію у сто метрів долав сімнадцятирічний Максим Грицько з Донеччини. Розповів, що має порушення зору з дитинства. Та попри це вже вісім років займається плаванням.
"Спорт дуже сильно мотивує. Людина, яка займається плавань стає все сильнішою".
Зі спогадами про Слов’янськ, де навчався плаванню, з вірою у себе та підтримкою найрідніших мріє стати переможцем:
"Мене підтримують батьки мої, спортсмени з моєї команди. Вони вірять в мене".
Разом із Максимом приїхала на турнір і Вероніка Коржова. Дівчина розповіла, що вона призерка Чемпіонатів світу та Європи з параплавання, у 2024 році стала призеркою Параолімпійських ігор у Парижі. Та для неї важливо бути саме на цьому турнірі:
"Для підтримки традиції. Тому що я почала свій спортивний шлях із Чемпіонату Смірнова у 2014 році у місті Донецьк. Це останній раз, здається, коли їх проводили в Донецьку. Зараз змагання відновили у Чорнобаї".
Вероніка родом з Донеччини. Через повномасштабне вторгнення переїхала до Кам’янського, що на Дніпропетровщині. Та де б не була, завжди згадує Соледар, де проходили її тренування.
"Я дуже сумую, я навіть сюди приїхала, а тут двадцяти п’яти метровий басейн, чотири доріжки, як у Соледарі. Я дуже ностальгую, хотіла б приїхати з параолімпійською медаллю у свій рідненький маленький басейн".
Окрім Вероніки та Максима, підтримує ще трьох учасників помічниця тренера Ганна Попова. Вона завжди поруч з ними на тренуваннях, допомагає їм і в день змагань:
"Страхувала, бігала, помагала вдягатися дівчатам. Це ж дуже важко ці гідрокостюми одягати".
Вікторія Леонтьєва приїхала на турнір з Києва. Займається плаванням з чотирьох років:
"У понеділок, вівторок, четвер в мене два тренування в день, а середа і п’ятниця по одному тренуванню в день".
Своїм результатом задоволена, розповіла Вікторія:
"Я покращила результат, я цим дуже задоволена. Тому зараз емоції дуже позитивні. Хвилювання було, але все таки потрібно було взяти себе в руки і показати хороший результат".
Суддя турніру Андрій Казначеєв розповів: оцінюють учасників відповідно до спеціально визначених правил.
"Завжди це оцінюється за критеріями нормативів кваліфікаційних. Хто кращий, той і отримає кубок".
Під час турніру діти з порушеннями зору та ураженнями опорно-рухового апарату долали три дистанції: 50, 100 та 200 метрів. Призерів нагородять грамотами, медалями та призами. Для восьми найкращих — підготували кубки, розповів суддя змагань Андрій Казначеєв.
"У нас вісім кубків, бо вісім категорій".
Це тринадцятий турнір з параплавання, розповів його організатор, шестикратний параолімпійський чемпіон, багаторазовий чемпіон світу та Європи з параплавання Віктор Смірнов. Раніше такі змагання проводили на Донеччині, та після повномасштабного вторгнення їх призупинили.
Цього року разом із Донецьким регіональним центром "Інваспорт" та Дитячою юнацькою спортивною школою для людей з інвалідністю захід вирішили поновити. Проводять турнір в селищі Чорнобай, що на Черкащині, пояснив пан Віктор.
"Наш турнір стартував у місті Хорциськ Донецької області у 2006 році, потім вісім років проходив у місті Донецьку. Через повномасштабне вторгнення не проводили і цьогоріч провели у Чорнобаї".