З російського полону в межах обміну 18 жовтня повернувся захисник із Черкащини Микита Петрик. У день обміну йому виповнилося 33 роки.
Дружина Микити Юлія Петрик у коментарі Суспільному розповіла про зустріч із чоловіком під час обміну.
За словами Юлії, її чоловік, майор Микита Петрик боронив Маріуполь.
"Ми йдемо на прорив! Бережи себе!", — такі слова Микита написав дружині у квітні 2022 року. Після цього зв’язок з ним обірвався.
Про те, що він потрапив у полон, Юлія дізналася з російських пабліків. Із того часу для неї й почалися роки очікування разом із маленькою донькою.
Обміняли Микиту в його день народження:
"У день обміну в нього був день народження, йому виповнилось 33 роки. Я не знала що він буде в обміні, їхала туди як голова громадської організації. Але коли прийшло повідомлення з Національного інформаційного бюро, я розплакалась", — розповіла Юлія.
Коли його побачила, відчула якесь полегшення, велику радість. Я досі не можу повірити, що він вже тут, що це пекло закінчилось. Він і не очікував, що ми з донькою будемо там, це був найщасливіший день.
Серед звільнених із полону 18 жовтня — четверо черкащан. Крім Микити Петрика, повернулися старший сержант Олег Бадрак, сержант Олександр Кузьменко і солдат Сергій Буряк.
Що відомо про обмін полоненими 18 жовтня 2024 року
Як повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, у межах 58 обміну військовополоненими додому повернулись 95 українських військових.
У відомстві повідомили, що "особливість" цього обміну в тому, що додому повернулися й ті українці, які отримали так звані "вироки" та були "засуджені" в РФ.
"28 до тривалих термінів, а 20 – до довічного ув’язнення за захист власної землі від агресора", — йдеться у заяві.
Серед звільнених 69 солдатів та сержантів та 26 офіцерів. Це: нацгвардійці, військові моряки, воїни ЗСУ, прикордонники та представники інших підрозділів Сил безпеки та оборони. Також в межах обміну повернули 34 "азовців".