У Черкасах 19 жовтня відбулися змагання з функціонального тренінгу, присвячені пам'яті загиблого на війні 21-річного дворазового чемпіона світу та багаторазового чемпіона України з панкратіону Ярослава Стрільця.
У чотирьох вікових категоріях змагалися ветерани війни, члени їх родин, працівники сектору безпеки і оборони, військові та студенти — загалом 14 учасників, розповів Суспільному головний суддя змагань Віталій Серебрянніков.
За словами судді, учасники мали здолати чотири кола — по 400 метрів кожне:
"Кожна вправа виконується не на кількість, а на дистанцію. Якщо це, наприклад, вправа зі стрибком вперед, то чим сильніше відштовхуєшся, тим далі потрапляєш і швидше проходиш коло. Виграє той, хто швидше пройде всі чотири кола".
Якщо порушують правила, учасники отримують "штрафні":
"Є певна техніка виконання вправ. Якщо спортсмен від неї відхиляється, йому додають одну секунду до результату", — пояснив він.
За словами пана Віталія, для змагань обрали стандартний комплекс вправ під назвою "Світла миля":
"Його обрали тому, що він не потребує обладнання і можна одночасно залучати багатьох спортсменів".
Учасник змагань, офіцер Держприкордонслужби Валентин Хиря розповів, з яким настроєм ішов на захід:
"Я якось спеціально не готувався, бо займаюся кросфітом, бодибілдингом, гирьовим спотом. Подумав, що цього мені вистачить для змагань. Чесно кажучи, комплекс складний, але я вже раніше проходив схожі дистанції, тож маю досвід. Я йшов не задля перемоги, головне — участь. Налаштовувався як на тренування — з позитивом і гарним настроєм".
Ще один учасник змагань — Ярослав — теж не вперше на таких змаганнях:
"Все на вищому рівні. Головне — щоб не падав бойовий дух і все буде добре. Я долучився, аби вшанувати пам'ять побратима і підтримати всі силові структури, щоб бачили, що ми всі згуртовані".
Розповів, яким був загиблий Ярослав Стрілець:
"Він був гарний хлопчина, завжди був добрим, йшов до своєї мети і не знав перешкод".
Черкащанка Світлана нікого з учасників не знає, однак розповіла, що вболівала за кожного.
"Такі заходи організовувати важливо. Треба пам'ятати, треба підтримувати, особливо зараз, коли люди почали забувати, що війна триває і хлопці гинуть щодня. Дехто думає, що це десь далеко і їх не стосується, але насправді це стосується всіх", — зазначила вона.
Мати загиблого Ярослава Стрільця, на честь якого організували змагання — Лариса Стрілець зазначила: сподівається, що до таких заходів із часом залучатимуть більше молоді:
"Мій син весь час тренував силу волі — коли тільки починав займатися спортом, здобуваючи досвід, відточуючи майстерність. Він завжди міряв підкорювати вершини в спорті задля України. І так сталося, що і загинув за Україну. Думаю, ці змагання теж гартують в учасниках силу волі. Хотілося б, щоб до таких заходів більше залучали молодь".
Також пані Лариса додала, що нині йде збір підписів під петицією щодо присвоєння її сину посмертно звання Героя України.