У Черкасах для переселенців та жителів міста провела виїзний огляд команда медиків-волонтерів з Америки.
Окрім того, що консультували, роздавали безоплатні ліки, розповів Суспільному координатор проєкту "Global Care Force" Лев Приступюк.
Люди мали можливість виміряти тиск, здати аналізи й проконсультуватися з лікарем. За словами Лева Приступюка, за два дні медики оглянули 180 людей.
Біль і оніміння ноги — з такими скаргами до лікарів ходив Костянтин Починок. До Черкас він переїхав із Донецька.
"Виписали мені, які вправи робити, і деякі ліки, щоб допомогло. Думаю, допоможе", — розповів він.
Оглядав пацієнта Гай Фіоко — лікар-ревматолог із Північної Кароліни. У медицині він 40 років. Щоб не нудьгувати на пенсії, до України приїздить втретє.
"У мене є можливість лікувати людей від артриту, робити ін’єкції в суглоби, виписувати знеболювальні ліки. Деякі пацієнти до мене приходять не вперше і вони почувають себе набагато краще після прийомів", — розповів він.
У сусідньому кабінеті приймала пацієнтів дружина медика — Мерилін Фіоко. Вона — лікар-пульмонолог. До України, розповіла, їхала не роздумуючи, бо захоплюється стійкістю місцевих жителів.
"Ми не можемо надати повністю допомогу. Це залежить від ліків, які є в Україні. Інколи людина має піти до якогось фахівця, якого в нашій бригаді зараз немає. Але ми даємо надію людям, що ми ще приїдемо, що ми їх не кинемо", — розповіла вона.
Пенсіонерка Людмила Суворова приходила по знеболювальні — має проблеми зі спиною і тиском. Здивувала уважність іноземних медиків, зокрема, медбрата, зазначила вона:
"Так зі мною «возився», на колінках стояв, щоб виміряти мені тиск. Дуже добре".
Для Квіна Ареллі – це нагода здобути досвід, адже в медицині, розповів медбрат, він новачок, працює перший рік:
"Я оглянув сотню пацієнтів, може, більше. Основні скарги в них були — це стрес, хронічні захворювання. Не було багато гострих ситуацій або важких станів".
Хронічне підвищення тиску — такий один на двох недуг у подружжя Гончаренків із Черкас. До лікаря теж ходили разом.
"Кожен ранок контролюємо, вимірюємо, і бачимо, що тиск високий", — розповіла пані Тетяна.
Контролюють свій стан за допомогою таблеток, додав пан Петро:
"Що наші, що американські лікарі — одно. Випив пігулки, то воно на певний час допомагає. Не випив — чекай гіршого".
Медсестра Міла Буря розповіла, що спільну мову з пацієнтами знаходять завжди:
"Спілкуючись із пацієнтами, я бачу, що симптоми можуть бути не лише на фізичному рівні, насправді це все набагато глибше. Немає ніякого бар'єра у спілкуванні з пацієнтами. Звичайно, запитання виникають, але ми всі команда і працюємо пліч-о-пліч".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині