Суд стосовно промосковського священника в Черкасах: кримінальні провадження не об'єднали

Суд стосовно промосковського священника в Черкасах: кримінальні провадження не об'єднали

Ексклюзивно
Судове засідання 2 вересня 2024 року
Судове засідання 2 вересня 2024 року. Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

У Черкасах 2 вересня відбулося судове засідання стосовно керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Черкаського та Канівського Феодосія — Дениса Снігірьова. До засідання він знову доєднався через відеозвʼязок.

Захисники обвинуваченого клопотали, аби дві кримінальні справи обʼєднали в одну, повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

Захисники Тамара Гріденко і Володимир Юдін клопотання подали про об'єднання кримінальних справ, які розглядають в одному суді. Адвокат Юдін подавав клопотання і зазначив, що подібні провадження можна об'єднувати задля економії процесуального часу:

"В нас є два провадження по одному обвинуваченого, експерти теж одні й ті самі, в нас дублюються кілька свідків зі сторони захисту. Я вважаю, що доцільним буде обʼєднати ці провадження".

На що прокурор Вадим Коломієць зазначив, що це ускладнить процес:

"У нас будуть різні потерпілі і свідки. Це може вплинути на строки розвитку, процес розгляду. Наскільки я знаю, по тому провадженню ще не проведено скільки дій, як у нашій справі. А ми вже пройшли допит свідків майже, і надалі буде досліджень письмових доказів. Тому вважаю, що об'єднання порушить розумні строки розгляду, бо наші сім томів справи ми слухаємо майже півтора року".

У Черкасах судять промосковського митрополита
Громаська організація розвішує банери на паркані під Будинком правосуддя. Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

Під Будинком правосуддя зібралися черкасці з плакатами.

"Феодосій останні засідання долучається через відеозв'язок, ми думаємо, що він побоюється громади Черкас, яка його щораз чекає під судом", — зазначив громадський діяч Денис Гайда.

Перші три підозри підсудний отримав 20 лютого 2023 року — за розпалювання міжрелігійної ворожнечі та заперечення збройної агресії Російської Федерації. Четверту підозру — 23 лютого 2024 року. Його звинуватили у "підривній діяльності" проти України. 19 червня підсудному повідомили пʼяту підозру — порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань.

Загалом керівнику Черкаської єпархії всього повідомлено п'ять підозр, із яких: одну висунула Фастівська окружна прокуратура за ч. 1 ст. 161 КК України; ще дві — Черкаська окружна прокуратура за ч. 1 ст. 161 КК України та ч. 2 ст. 161 КК України; також дві — Черкаська обласна прокуратура за ч. 1 ст. 161 ККУ та ч.ч. 2, 3 ст. 436-2 ККУ. Судові розгляди тривають стосовно чотирьох кримінальних провадження, оскільки дві справи ті, що обласної прокуратури обʼєднані в одну, розповіла виконувачка обовʼязків речниці Черкаської обласної прокуратури Світлана Чубенко.

Суд ухвалив рішення відмовити у об'єднанні справ. Кожну з них і надалі розглядатимуть окремо.

Наступне засідання відбудеться 18 вересня.

Що відомо про керівника Черкаської єпархії УПЦ МП та суди стосовно нього

  • Працівники СБУ повідомили про підозру керівникові єпархії УПЦ МП за ст. 161 Кримінального кодексу України у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі. Про це Суспільному повідомили у відомстві. Керівникові єпархії УПЦ МП загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.
  • У грудні СБУ провела контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах московського патріархату в Черкаській області.
  • Під час контррозвідувальних заходів СБУ виявила в єпархіях УПЦ (МП) російську пропагандистську літературу та прапор так званої "Новоросії". Також бібліотеку з пропагандистською літературою російських авторів, повідомили Суспільному у пресслужбі СБУ області.
  • 20 лютого керівникові єпархії УПЦ МП повідомили про підозру у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі. Йому влаштували допит у Черкаській окружній прокуратурі, опісля Соснівський районний суд обрав йому міру запобіжного заходу та відпустили під особисте зобов'язання, у коментарі Суспільному розповіла речниця Черкаської обласної прокуратури Богдана Кулик.
  • 12 квітня митрополиту Черкаському і Канівському Феодосію — Денису Снігірьову, якого підозрюють у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі, вдруге обрали запобіжний захід. Його взяли під цілодобовий домашній арешт на 60 діб.
  • 13 квітня Черкаському керівникові УПЦ МП одягнули електронний браслет, повідомили у пресслужбі єпархії.
  • Під час засідання 1 серпня 2023 року прокурор зачитав повний обвинувальний акт щодо обвинуваченого. Той своєю чергою вини не визнав. Оскільки свідки не були готові, тоді засідання перенесли.
  • 4 жовтня суд перенесли, бо не з'явився адвокат. На засіданні мали допитувати потерпілих. Однак судовий розгляд перенесли на 24 жовтня.
  • 9 жовтня Києво-Святошинський районний суд Київської області відмовив прокуратурі у взятті під варту митрополита Черкаського і Канівського УПЦ МП Феодосія (Дениса Снігірьова).
  • 24 жовтня не відбулося засідання у справі стосовно керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Феодосія (Дениса Снігірьова). Причина — не зʼявилися потерпілі.
  • Під час засідання 13 листопада сторона обвинувачення клопотала, аби підсудного взяли під варту. Утім суд продовжив дію запобіжного заходу та призначив нове засідання.
  • Під час засідання 23 листопада допитали потерпілого — військового капелана. Він розповів, чому подав заяву до СБУ.
  • На засіданні 11 грудня був запланований допит одного з потерпілих, утім він не зʼявився, оскільки перебуває у зоні бойових дій та не виходить на звʼязок два місяці.
  • Під час судового засідання 6 лютого керівникові Черкаської єпархії УПЦ МП митрополиту Феодосію (Денису Снігірьову) послабили запобіжний захід — нічний домашній арешт скоротили.
  • 23 лютого керівнику Черкаської єпархії УПЦ МП оголосили четверту підозру, повідомила у коментарі Суспільному речниця СБУ в області Катерина Дрога. Йдеться про ще одну підозру за ст. 161 Кримінального кодексу України — порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно.
  • 5 березня 2024 року засідання у справі черкаського керівника УПЦ скасували через госпіталізацію підозрюваного.
  • Під час судового засідання 13 березня Денису Снігірьову обрали запобіжний захід в межах четвертого кримінального провадження. Йдеться про запобіжний захід стосовно кримінального провадження за статтею 161 Кримінального кодексу України.
  • 14 березня прокурор просив взяти обвинуваченого під варту, але суд відмовив.
  • 3 квітня прокурори з Черкас скерували до суду обвинувальний акт щодо священника з УПЦ (МП). Його підозрюють у розпалюванні релігійної ворожнечі.
  • 5 квітня обвинуваченому продовжили запобіжний захід — нічний домашній арешт на 60 діб. На початку засідання прокурор клопотав про зміну запобіжного заходу, а священник просив зняти електронний браслет.
  • 15 квітня потерпілий клопотав про відвід судді, яка веде справу стосовно керівника Черкаської єпархії УПЦ МП. Клопотання не задовольнили.
  • Перед судовим засіданням 15 травня адвокат митрополита Володимир Юдін заборонив журналістам знімати і фотографувати його, колег-адвокатів та митрополита Феодосія. Суддя підтримала заборону і нагадала про заборону зйомки свідків. На засіданні відбувався допит свідка у справі.
  • 6 червня під Будинком правосуддя зібралися містяни. Вони закликали, аби діяльність церкви московського патріархату в Черкасах припинили, а митрополита Феодосія посадили під цілодобовий домашній арешт. На суді заслухали свідка.
  • 11 червня у Соснівському суді відбулося чергове засідання, під час якого підсудний попросив захисту від учасників акції, які приходять на засідання суду.
  • 19 червня підсудному митрополиту повідомили пʼяту підозру — порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань.
  • 27 червня відбулося два засідання: у Придніпровському районному суді підозрюваному обрали запобіжний захід стосовно пʼятої підозри, яку він отримав 19 червня, — це цілодобовий домашній арешт до 17 серпня. У Соснівському районному суді прокурор клопотав про посилення запобіжного заходу — просив застосувати стосовно підсудного тримання під вартою на 60 діб з правом внесення застави. Суд клопотання відхилив.
  • 9 липня засідання не відбулося: у суді адвокат підзахисного показав довідку про шпиталізацію Дениса Снігірьова.
  • 18 липня у Соснівському районному суді мало відбутися засідання у справі керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Феодосія. Під Будинком правосуддя зібралися містяни з плакатами. Засідання перенесли через те, що підсудний перебуває у лікарні.
  • 21 серпня під час судового засідання прокуратура клопотала про цілодобовий домашній арешт, його суд задовольнив частково — ухвалив підсудному обрати домашній нічний арешт з 22:00 до 07:00.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок