У Черкасах 2 вересня розпочався новий навчальний рік для понад 28 тисяч школярів. Із них 2 332 за парти сядуть уперше. Також в обласному центрі, порівняно з кінцем навчального 2024 року, майже на дві сотні зросла кількість учнів-переселенців.
Ще 1800 черкаських школярів продовжують здобувати освіту за кордоном, повідомив Суспільному повідомив директор департаменту освіти та гуманітарної політики міської ради Богдан Бєлов.
З гаслом "Донати замість квітів"
У школі №12 вперше пролунав дзвінок для 64 першокласників. Черкащанка Ірина Ярмоленко в перший клас привела сина:
"Хочеться, щоб не було повітряних тривог і щоб гарно пройшла лінійка. Там ми розповідаємо віршик. У новий портфель залюбки поскладали ручки, зошити й книжки. Усе ж таки це перший клас, тому хочеться фото напамʼять, бо і це для дитини враження".
Для одинадцятикласниці Еліни Слюсаренко це свято першого дзвоника — останнє.
"Чесно, дуже переживаю, оскільки це останнє перше вересня в моєму житті. Навчаюсь я тут з першого класу, тому дуже шкода буде залишати це місце", — поділилася одинадцятикласниця.
"Донати замість квітів" — з таким гаслом учні переступили поріг школи, розповіла директорка навчального закладу Алла Іванова:
"Квіти будуть після перемоги, а нині донатимо на допомогу ЗСУ. Ми намагалися зробити лінійку короткою, а також попередили батьків, щоб знали, що якщо буде якась ситуація, то діти будуть захищені. Сьогодні дуже велике свято для нас в школі: 42 механізована бригада, на яку ми донатили та закупили старлінки, передали нам прапори, вітання і побажання успіхів у навчанні нашим дітям".
Перед уроками — квести
До першого класу школи №19 міста Черкаси йдуть 46 учнів, розповіла її директорка Юлія Грабова. Двох синів-першокласників привела черкащанка Юлія Коваль:
"Ми дуже хвилюємось, ніби нещодавно були такі маленькі. А сьогодні йдуть в 1 клас. Це так зворушливо, думаємо якби не плакати. Я думаю, що дітям буде дуже цікаво, бо перший раз йдуть. Хай для них сьогодні буде свято, щоб запам’яталося".
35 одинадцятикласників вітають першокласників у шкільній родині та одягають їм значки. Спільно вони сповістили про початок навчального року. Загалом, цьогоріч у 19 школі буде навчатися 620 дітей, розповіла директорка Юлія Грабова. Другий рік поспіль для них перед уроками влаштовують квести.
"На різних локаціях, зокрема, спортивній, мистецькій, а також, де семафорна абетка, дітям потрібно пройти квести. А саме: розгадування загадок, складання слів та пограти в "Крокодил" про шкільне приладдя. Вважаємо, що початок навчання має бути святковим, щоб показати наскільки процес навчання може бути цікавим", — повідомила Юлія Грабова.
На кожну локацію виділено по пʼять хвилин, розповів шестикласник Дмитро. На одній з них військовослужбовці показали, як працюють дрони:
"Я знав, як працюють дрони. На локації спробував ними покерувати".
Військовий Віталій Моцний розповів, що частково показав як готують військовослужбовців до подальшої служби.
"Тут представлені симулятори з яких починається підготовка будь-якого військовослужбовця. І як мінімум потрібно налітати двадцять годин на симуляторах, щоб пройти до наступного етапу", — пояснив військовий.
Інша локація — музичний простір. Там дев’ятикласники вгадували пісні. Про те, що такий формат свята до вподоби, поділилися Євгенія та Ксенія.
"Нам весело. Думаю, що ідея з квестами хороша, вони нормально продумані", — розповіла девʼятикласниця Ксенія.
"Ми, якщо чесно, як діти не дуже хотіли цього дня. Але є якась частинка радості, тому що зустріли знайомих людей через 3 місяці. Маю різні емоції", — поділилася дев'ятикласниця Євгенія Хлівна.
Відповідальний навчальний рік для одинадцятикласників
Віршами та піснями розпочався перший дзвінок у черкаській школі №30. Мама першокласниці Анастасія Лозовенко розповіла, що відправляти доньку за парту сьогодні радісно і водночас з хвилюванням:
"Ми морально не дуже готові, але фізично і матеріально — так. Дуже хвилююся, адже не знаю як це все буде організовуватись через масштабні обстріли. Але сподіваюся, що наші захисники дадуть нам можливість безпечно проводити навчальний рік і навчати наших дітей".
Одинадцятикласниця Анастасія розповіла, що минули десять років її навчання. Учениця поки не може повірити, що тепер розпочався її останній навчальний рік у школі.
"Для мене перший дзвоник став якимось буденним святом, але все ж розумію, що стою на місця одинадцятикласника, там де перед цим стояли 11 років тому інші люди. Тож, оскільки, це все-таки останній рік в школі, тому хочеться працювати ще більше", — поділилася Анастасія Цибулько.
Мама Анастасії додала, що сумно усвідомлювати, що це перший останній дзвінок для доньки.
"Я не розумію коли вона виросла. Не тільки для неї, а й для нас це перший останній дзвоник. Маю прекрасні очікування щодо неї. Я знаю, що вона зможе, вміє, знає — усе вийде", — поділилася Людмила Сокіл.
Одинадцятикласник Андрій Задворнюк зазначив, що налаштовується до відповідального навчального року:
"Це буде найскладніший та найшвидший рік у моєму житті".
Після першого дзвоника, за парти сіли першачки, серед них і Ольга Лузумірська. З її слів, навчатися їй не складно — головне бути дружніми.
"Щоб всі діти ніколи тут не билися, не сперечалися, не штовхалися. І щоб ніхто взагалі не сварився", — поділилася першокласниця.
Директор школи Микола Базилевський розповів, що 837 учнів їхньої школи розпочали навчання. З них 55 – першокласників:
"Ми будемо працювати у змішаному навчання: 1, 4, 5 класи постійно навчаються щоденно. А от учні з 7 по 11 класи навчатимуться тиждень через тиждень".
Понад 28 з половиною тисяч учнів навчатимуться цьогоріч у черкаських школах, зазначив директор департаменту освіти та гуманітарної політики міської ради Богдан Бєлов. Окрім них, 1800 черкаських школярів продовжують здобувати освіту за кордоном.
"Тенденція приїзду і повернення з-за кордону поки незрозуміла. Але можна констатувати, що через внутрішньо переміщених осіб ця кількість компенсується. Учні продовжують навчатися і хто таке бажання виявляє, на індивідуальній формі навчання теж", — пояснив Богдан Бєлов.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині