Прикордонник Віталій на позивний "Фара" десять років працював кухарем у ресторані, нині ж годує своїми фірмовими котлетами пів тисячі військових.
Чим годує захисників, що їм смакує найбільше та свою історію, військовий розповів під час відновлення підрозділу на Черкащині.
Віталій служить у 15 прикордонному загоні "Сталевий кордон". Він — кухар із 10-річним стажем.
"Я працював в торговельній фірмі, а до 2012 року був кухарем. Коли у березні 2022 року мене мобілізували, став кухарем — по своїй старій спеціальності".
Головний секрет його страв — любов до справи, інше ж — таємниця рецептури, зазначив Віталій.
"Готуємо все: борщ, суп гороховий, гречку, рис, м'ясо, підливи", — розповів він.
Також у меню є рагу:
"Із тушонки, картоплі, квасолі, капусти, морковки, ну і цибулі. Смачно, поживно, калорійно".
Після його страв ніхто не залишається голодним, розповів Віталій. Побратими називають його "шефом".
"На нашій польовій кухні можна готувати одночасно готувати вчотирьох перше, друге і чай. Розраховано десь на 110 літрів. Вона хоч і старенька, але свою роботу робить, як то кажуть, на п'ятірку".
Потужностей кухні, за словами Віталія, вистачає, аби нагодувати пів тисячі людей.
"У казанах краще виходить, ніж на плиті. На багатті їжа завжди набагато смачніша, з димком. Мені подобається, коли дякують, подобається знати, що ти людині зробив приємно, нагодував смачним", — розповів він.
Бути військовим кухарем — справа нелегка, зазначив Віталій. Із п'ятої ранку до восьмої вечора він з помічниками на ногах.
"На кухні завжди має бути дисципліна, порядок. Бо ми тут годуємо людей. Це блок харчування, тут мають бути певні правила і умови", — пояснив він.
Рецептами страв ділиться із військовими. Як готує свої фірмові котлети, розповів і журналістам:
"М'ясо, бажано свинина з яловичиною, перебивається. Ні хліба, ні яйця додавати не треба, просто коли фарш уже готовий, взяти мерзле масло, натерти туди. "Газировочки" ще трохи, масло. Цибулю бажано перебивати разом із м'ясом. Потім поставити це все в холодильник. Після того, як воно трохи постояло, зліпити красиво котлетки. Мука, яйця, можна в подвійному клярі. І потім смажити. Виходить, що сік не виходить, а масло розтає. Це, можна сказати, така собі лінива котлета по-київськи".
Бійцеві на позивний "Кока" найбільше смакує борщ:
"Борщ, саме борщ. Він смачний. Іноді ще на столі сало ріжуть, можна брати і їсти".
Страви не гірші, аніж вдома, зазначив прикордонник на позивний "Тося".
"Майже таке, як вдома готують. Нам подобається і борщ, і суп, інші полюбляють картоплю, салати. Ну і м'ясо має бути, без м'яса солдат голодний".
Стараються робити все від душі, пояснив "Фара":
"Хочеться, щоб було смачно. Коли робиш із душею, з розумінням, то воно і виходить добре, а коли робиш без настрою — таке і буде".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині