На Чигиринщині в селі Мельники усьоме відбувся фестиваль "Крутий заміс". Його учасники місили глину з соломою на толоці, працювали на ткацькому верстаті й гончарному колі, а ще висаджували півонії в Холодному Яру. Під час заходу охочі мали змогу задонатити на потреби 93-ї окремої механізованої бригади.
Протягом двох фестивальних днів — 3 та 4 серпня, — захід відвідали понад 200 людей, розповів Суспільному організатор фестивалю Юрій Романча.
Полтавка Юлія Чорнуха разом з сім’єю подолала 130 кілометрів, аби висадити на Черкащині півонії:
“Приїхали ми з батьками, бо мій чоловік нині служить. Часто навідуємося, нам тут подобається, є різні локації та краєвиди”.
Квіти вони привезли зі свого двору:
"У нашої півонії вони такі рожеві та великі", — поділилася пані Юлія.
До висадки півоній, поблизу козацької вежі, під час фестивалю "Крутий заміс" долучилися всі охочі, розповіла місцева жителька Поліна Леус:
"Кожного року збираємося на церковне свято Марії Магдалини. Вона любила цю квітку. Цьогоріч ми теж привезли саджанці. Узагалі приїжджаємо завжди, ще не було жодного разу, щоб ми пропустили фестиваль".
Пані Поліна додала, що тут висадили півтори тисячі саджанців. До тих двох з половиною тисяч, які учасники фестивалю висаджували протягом попередніх чотирьох років.
За декілька кілометрів від Яру півоній, на території фестивалю, Ірина Кіріязі здійснила свою мрію — гончарну справу.
"Я відчувала, що тут буде гончарство. Я мріяла про це, мабуть, понад пʼять років. У цій справі я очікувала, що буде менше етапів. Тобто саме так, як ми бачимо по телевізору: руки поставили й чашка вже є. Але ні, тут насправді дуже багато етапів", — поділилася черкащанка.
Майстер-клас із ткацтва на верстаті показала майстриня Надія Стародубцева, яка приїхала із Харкова. Жінка розповіла про виготовлення настінного панно з травами, зібраними напередодні:
"Приїхала сюди, бо мені хотілося просто вирватися із того жаху, який зараз у Харкові. Я взяла трави, які дуже пахучі: цикорій, тисячолітник, це березова гілочка. Опісля, таке панно можна було повісити взимку біля батареї".
Команда Ліни Бершацької вирішила взяти участь в конкурсі з толоки. Пані капітан розповіла, що мріяла про цю розвагу не один рік. Труднощів для неї не виникло, адже жінка має досвід в замішуванні глини.
"Раніше, ще за часів своєї молодості, я багато мазала. А також чимало гладила, мене мама цьому навчила", — поділилася учасниця фестивалю.
У вмінні робити хату-мазанку змагалися три команди, кожна із яких мала вирівняти одну зі стін будівлі. Робота учасників була розподілена на три етапи. Доки одні місили глину — інші учасники підносили її для тих, хто замазував нею стіни.
"Найкраще в фестивалі — це кульмінація, адже виходить гарна хата. Під час змагання не було складнощів, усе класно", — поділився враженнями учасник з Києва Геннадій Шумко.
Фестиваль "Крутий заміс" відбувся всьоме, розповів його організатор Юрій Романча:
"Коли ми садимо півонії, то відроджуємо традиції".
Захід провели також заради доброчинності: зібрані кошти віддадуть на потреби 93 окремої механізованої бригади.
"Ми з ними обговорили, що їм потрібно, які вони мають потреби. Тому передамо їм донати", — зазначив Юрій Романча.
Суму збору організатор пообіцяв повідомити за два тижні.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині