Відпочинок за бюджетні гроші та зберігання зброї: у Черкасах судитимуть посадовця міськради за чотирма статтями

Відпочинок за бюджетні гроші та зберігання зброї: у Черкасах судитимуть посадовця міськради за чотирма статтями

Посадовець Черкаської міської ради постане перед судом за обвинуваченням у вчиненні декількох кримінальних правопорушень. Зокрема, за заволодіння коштами місцевого бюджету, які спрямували на службове відрядження, також за зберігання зброї та боєприпасів.

Йдеться про обвинувачення за чотирма статтями, повідомила Суспільному виконувачка обовʼязків речниці Черкаської обласної прокуратури Світлана Чубенко.

За інформацією речниці, слідство встановило, що на початку 2023 року начальник одного з управлінь Черкаської міської ради замість службового відрядження, поїхав на відпочинок:

"Посадовець мав розпорядження міського голови про направлення у службове відрядження до Федеративної Республіки Німеччина та, зі статусом військовозобов’язаного, перетнув кордон України. При цьому він не мав наміру їхати у відрядження, а одразу вилетів до однієї з країн Південно-Східної Азії на відпочинок".

Опісля, зловживаючи службовим становищем, посадовець подав звіт про використання коштів, які видали на відрядження. У документі він зазначив завідомо неправдиву інформацію про витрати, додала Світлана Чубенко.

"Унаслідок протиправних дій, посадовець заволодів коштами місцевого бюджету міста Черкаси на загальну суму майже 55 тисяч гривень. Ці кошти виділили та виплатили на службове відрядження в якому він фактично не перебував. Обвинувачений перерахував гроші на інші банківські рахунки та здійснив ними оплату за товари", — розповіла речниця.

Правоохоронці провели обшук за місцем проживання посадовця та виявили зброю та боєприпаси, додала речниця:

"Виявили та вилучили чотири корпуси гранат, чотири підривачі до гранат, один пістолет з двома магазинами, два глушники, 12 магазинів до автомата Калашникова, 3249 патронів та два автомати Калашникова".

Прокурори до суду скерували обвинувальний акт за фактами заволодіння коштами місцевого бюджету в умовах воєнного стану, виділеними та виплаченими на службове відрядження, видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом та зберігання вогнепальної зброї, бойових припасів та вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу згідно з 4 частиною статті 1911. Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні.2. Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем.3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб.4. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років., 1 частиною статті 2091. Набуття, володіння, використання, розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійснення фінансової операції, вчинення правочину з таким майном, або переміщення, зміна форми (перетворення) такого майна, або вчинення дій, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна або володіння ним, права на таке майно, джерела його походження, місцезнаходження, якщо ці діяння вчинені особою, яка знала або повинна була знати, що таке майно прямо чи опосередковано, повністю чи частково одержано злочинним шляхом, 1 частиною статті 263 Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.та 1 частиною статті 366Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів караються штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Кримінального кодексу України.

Якщо провину обвинуваченого доведуть, то йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок