Медсестра їздить із сусідньої області: в селищі на Черкащині відновили роботу медпункту

Медсестра їздить із сусідньої області: в селищі на Черкащині відновили роботу медпункту

Після семирічної перерви у селищі Степанецьке на Канівщині місяць тому відновили роботу медичного пункту. Раніше приміщення пустувало через відсутність медпрацівника. Нині працевлаштували медичну сестру, яка щодня приїжджає з сусідньої Київської області. За цей час вона прийняла пів сотні пацієнтів.

Роботу медпункту відновили за запитом 400 жителів селища, розповів Суспільному голова Степанецької громади Олександр Яременко.

Селище Степанецьке межує із Київською областю. Воно одне із найвіддаленіших населених пунктів у громаді.

Місцева жителька Оксана Познанська навідалася до медпункту, бо під час роботи на городі їй стало зле.

До цього медичну допомогу отримувала в амбулаторії, яка розташована за сім кілометрів від села. Там же й уклала декларацію із сімейним лікарем:

"Треба було або швидку викликати, або машиною туди їхати, або автобусом. А тепер стало зручніше", — розповіла пані Оксана.

На прийомі в медсестри
Жінка прийшла на прийом. Суспільне Черкаси

Алла Попик має онкологічне захворювання, тож без медичного нагляду їй не обійтись. Розповіла, що через відсутність швидкого доступу до медицини відчувала тривогу, бо допомоги поряд не було.

"Ми їхали в Степанці, а це час. А якщо дуже погано, то і важко, тоді треба когось просити, щоб завезли. А після крапельниці — чекай на автобус, а якщо людину наймати, то вона сидить чекає тебе", — поділилася пані Алла.

Жінка на прийомі
Пані Алла прийшла виміряти рівень цукру в крові. Суспільне Черкаси

У новому медпункті є маніпуляційний кабінет: можна поставити крапельницю, зробити інʼєкції, а потім відпочити.

Медсестра Юлія Сільченкова додала, що також там оглядають дітей та зберігають ліки для невідкладної допомоги. Саме вона погодилась працювати в Степанецькому та їздити щодня на роботу із Київської області:

"Особисто мені добиратися неважко, бо я маю власний транспорт. Було б бажання працювати, а робота завжди буде, тим більше в медичній сфері".

Приміщення медпункту
Маніпуляційний кабінет у медпункті. Суспільне Черкаси

До цього жінка працювала в одному із медзакладів Києва. Три роки тому пішла в декретну відпустку, а нову роботу знайшла тут.

"Я пацієнтів вже майже всіх вивчила, то вони вже всі, як мої. На попередній роботі постійно були незнайомі люди, через дуже великий потік", — розповіла медсестра.

Основний її обов’язок — виконувати призначення сімейних лікарів та допомагати під час невідкладних станів, пояснила пані Юлія:

"Я можу примати навіть незадекларованих пацієнтів. Не обов’язково людина тут має бути приписана. Якщо щось є таке, що для мене незрозуміле, я даю направлення на Степанці, а там лікарі направляють до вузьких спеціалістів. Окрім різних процедур, можна отримати ще й електронні рецепти на ліки".

Зважування дитини
Дитині провели зважування. Суспільне Черкаси

У цьому селищі живе до 400 людей, розповів голова Степанецької громади Олександр Яременко. За їхнім запитом і відновили роботу медпункту.

"Людина, яка надавала медичні послуги, пішла на пенсію, тому в нас була проблема з медичним працівником", — зазначив він.

Усього у громаді девʼять медичних пунктів тимчасового базування, на утримання яких щороку спрямовують два мільйони гривень, додав очільник громади:

"Ми утримуємо приміщення та оплачуємо комунальні видатки. На заробітну плату також виділяємо кошти: надаємо субвенцію у Канів, а звідти вони виплачують зарплату".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок