Такий, як і паперовий: у додатку "Резерв+" доступний військово-обліковий документ та QR-код

Такий, як і паперовий: у додатку "Резерв+" доступний військово-обліковий документ та QR-код

Ексклюзивно

Жителі Черкащини з 18 червня мають змогу в мобільному застосунку "Резерв+" отримати електронний військово-обліковий документ та QR-код для перевірки даних. Такий документ має ту ж юридичну силу, як і паперовий варіант.

Скануючи QR-код, співробітники територіального центру комплектування або поліції зможуть отримати інформацію про статус військовозобов’язаного, призовника або резервіста в реєстрі "Оберіг", повідомила Суспільному заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко.

Черкащанин Володимир Савчук працює звукорежисером. Часто буває в публічних місцях, тож свої військово-облікові дані оновлює вчасно:

"Я часто буваю серед людей: на івентах, концертах й інших заходах. Мій роботодавець забронював мене. Є бронь, але в мене всі дані оновлені, а також всі документи є в ТЦК".

Документ у смартфоні
Черкащанин продемонстрував роботу застосунку. Суспільне Черкаси

Володимир найчастіше з працівниками ТЦК бачиться на мобільних блокпостах тож, аби пришвидшити перевірку документів — завантажив застосунок "Резерв+".

"Вони переглядають, але скептично ставляться до "Резерву+". Для них важливіше вклеєний штрих-код у військкоматі", — зазначив Володимир Савчук.

З його слів, згенерувати QR-код 18 червня не вдалося:

"Спочатку мене вибило. А потім почало оновлювати дані — «Отримуємо інформацію зачекайте, будь ласка». Думаю це година чи дві-три поки оновлюється".

Утім додав, що й після оновлення, паперові військово-облікові документи завжди матиме з собою.

"Через те, що люди різні бувають. Тому краще носити й цифрові, й паперові документи. Бо, а раптом телефон розрядився чи впав", — поділився Володимир.

Про те, що цифрових документів не має, розповів 58-річний місцевий житель Олександр Господ:

"Є квиток. А також паспорт. На оновлення даних, я прийшов на початку повномасштабної війни".

Додав, що після 18 травня, коли набули чинності зміни до закону про мобілізацію, оновити свої дані не зміг через черги.

Черкащанин з паперовими документами
Черкащанин розповів, що не зміг оновити дані через черги. Суспільне Черкаси

"Цього тижня я надіявся в ЦНАПі все зробити, бо нам, як пропагували, все за певну кількість часу зробити. А насправді то і за тиждень не зробите", — додав Олександр Господ.

Аби отримати електронний військово-обліковий документ, треба авторизуватись у застосунку "Резерв+" та оновити дані щодо себе, розповіла заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко. Якщо оновлювали дані раніше, і QR-код недоступний, то потрібно завантажити додаток повторно:

"Нині, згідно з чинним законодавством України, цей документ абсолютно рівноцінний паперовому документу".

З її слів, уповноважені органи зможуть перевіряти чинність документа через QR-код, а громадяни самостійно можуть завантажити PDF-документ для подання на роботу чи навчання. Тобто туди, де законодавство вимагає пред'явлення військово-облікового документа.

"QR-код для Національної поліції, для Держприкордонної служби, для ТЦК та СП, щоб наводити сканер в застосунку "Резерв+". Тобто не треба ніякі додаткові програмні забезпечення, зчитувачі тощо. Достатньо, щоб людина, яка перевіряє, завантажила собі додаток на телефон і навела функцію сканування QR-коду. І вона отримає повну інформацію стосовно людини", — пояснила Катерина Черногоренко.

Заступниця додала, що реєстрація в електронному кабінеті не звільняє від проходження військово-лікарської комісії. Але подальша комунікація з ТЦК здійснюється у звичному режимі, тобто через виклик за повісткою. Уточнити дані необхідно до 16 липня, інакше настає адміністративна відповідальність, тобто штраф від 17 тисяч гривень.

Також з 18 червня в "Резерв+" доступна функція "Виправити дані онлайн" для двох випадків. Зокрема, якщо військовослужбовець, досі перебуває на обліку — для тих військових, чий актуальний статус не відображався у реєстрі "Оберіг". Та якщо дані не знайдено — для усіх військовозобов'язаних, хто отримав таке сповіщення у додатку "Резерв+". Люди зможуть заповнити заявку, яка надійде до реєстру "Оберіг" для виправлення даних. Інформацію актуалізують дистанційно, зазначила Катерина Черногоренко.

Нагадаємо, 18 травня 2024 року після набуття чинності змін до закону про мобілізацію, запрацював мобільний застосунок "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. У ньому можна оновити персональні дані: мобільний номер телефону, електронну та поштову адреси. Після чого, в додатку з’явиться інформація з реєстру "Оберіг".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок