У Черкасах презентували фільм, присвячений загиблому військовому журналісту Володимиру Мукану

У Черкасах презентували фільм, присвячений загиблому військовому журналісту Володимиру Мукану

"Журналіст у формі" — документальний фільм із такою назвою презентували 14 червня у Черкасах. Він присвячений військовослужбовцю 118 бригади тероборони, лейтенанту Володимиру Мукану.

Військовий загинув у квітні 2023 року під час виконання бойового завдання на Бахмутському напрямку. У кінострічці закарбували життєвий шлях воїна, розповів пресофіцер бригади Максим Дубінський.

Працював журналістом, а після початку повномасштабної добровільно долучився до лав ЗСУ, пригадав шлях Володимира Мукана пресофіцер 118 бригади тероборони Максим Дубінський. Та змінивши цивільне вбрання на піксель, свій фах чоловік не полишив.

"Він фіксував події паралельно, в нього на шоломі була камера в кишені телефон, або ще одна камера. Саме таким журналістом у формі став Володимир Мукан після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, але ж не одразу, спочатку довелося послужити в піхоті".

кіно про журналіста Володимира Мукана
Черкаський військовий журналіст Володимир Мукан. Фото з фейсбуку Володимира Мукана

Зі зброєю в руках Володимир Мукан захищав Харківщину, Луганщину, Донеччину — Попасну, Слов’янськ та Бахмут.

Нині він у фільмі документальному. На честь нього. Володимир загинув у квітні 2023 на Бахмутському напрямку, зазначив Максим Дубінський.

"Він очолював одну із груп, які тримали позиції і потрапили під артобстріл, Володя отримав поранення несумісні з життям".

кіно про журналіста
У Черкасах показали документальний фільм про загиблого на війні військового журналіста Володимира Мукана. Суспільне Черкаси

Фільм створили за 4 місяці, його автори — військові журналісти продакшн-студії “ТРО-МЕДІА”, розповів начальник служби зв’язків із громадськістю командування сил ТРО Олексій Дмитрашківський.

"Він перший, хто очолив передовий інформаційний загін. В пам'ять про нього, про його сміливість була створена ця документальна стрічка. І хай це сторінка історії однієї людини, але з історій людей складається новітня історія України".

кіно про журналіста
Дружина полеглого захисника — Анна. Суспільне Черкаси

Дружина Володимира – Анна Мукан, одна з героїнь кінострічки. Розповіла, що цей фільм — розповідь про багатогранну особистість, якою був її чоловік:

"Володя в мене завжди прагнув масштабів, прагнув суспільного розголосу і обов’язково бути корисним суспільству. Про таких людей, як він треба знімати фільми, треба розказувати для того, щоб надихати інших українців".

кіно про журналіста
У Черкасах показали документальний фільм про загиблого на війні військового журналіста Володимира Мукана. Суспільне Черкаси

Серед глядачів, побратим Володимира – військовослужбовець з позивним "Йося". Вважає, що такі стрічки допомагають берегти пам'ять про подвиги захисників:

"Людина живе доти поки її пам’ятають. І щоб люди не забували подвиг Володі, і всіх журналістів, і всіх військовослужбовців, які загинули в цій війні, необхідно створювати такі фільми. Як історичну пам'ять".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок