33 вірші про війну, Україну і тата: загиблому на війні батькові черкащанка присвятила збірку поезії

33 вірші про війну, Україну і тата: загиблому на війні батькові черкащанка присвятила збірку поезії

Ексклюзивно

21-річна Анастасія Асєйкіна з Ватутіного присвятила збірку віршів — "Листи вічності" полеглому на війні батькові. Видала її на річницю його загибелі. У збірці написані 33 вірші про війну, Україну і тата.

До Дня батька Суспільне поспілкувалося з родиною Асєйкенів.

Дружина полеглого військового Марина Асєйкіна розповіла, що зберігає улюблені речі чоловіка в коробці. Нещодавно відкрила її вперше:

"Є бандани, які він одягав та носив. Зберігаю фотографії, як він в цих банданах на байках їздив. Теж кепка є, яку дуже люблю. Я тримаю його речі й відчуваю його тепло".

Завше на байку, усміхненого — таким пам'ятає свого Сергія пані Марина.

"Він робив все власноруч, все повністю. Єдине, що мотор був із "Запорожця" поставлений, робив для мене та для себе. Оце піду до нього, а він мені каже: «Іди сюди, міряй, скільки місця тобі треба там»", — розповіла дружина загиблого військового Марина Асєйкіна.

Спогади дружини
Марина Асєйкіна розповіла про спогади. Суспільне Черкаси

Сергій Асєйкін — військовослужбовець, який у березні 2022 року добровільно пішов на фронт:

"Як ми його не просили та не благали, але він настояв на своєму. Усе казав мені тільки одну фразу: «Марін, ти зрозумій, я повинен бути там, бо у нас діти, онуки — це має хтось робити".

Під Бахмутом, на Харківщині чи на Херсонському напрямку — де б він не був, як зазначила Марина Асєйкіна, він завжди виходив на зв'язок:

"Куди б він не їхав, завжди мені телефонував та казав: «Я затримуюся, ти не хвилюйся, все буде добре». Оця фраза: все буде добре вона мені досі звучить, але вона для мене нині стала фатальною. Не вийшло все добре. Написав мені останню смс, яка прийшла о 5:41, 6 лютого — вони залишаються на позиції на другу добу".

Військового нагородили орденом посмертно
Орден. Суспільне Черкаси

Орденом "За мужність" III ступеня військового нагородили — посмертно:

"Він єдиний з шістьох завжди чув, коли летить міна та завжди попереджав про це. Хлопці казали, що усім їм рятував життя. І він встиг крикнути, що летить міна. Вони всі встигли сховатися, а він — ні: уламок влучив у шию".

Анастасія Асєйкіна видала збірку поезій "Листи вічності"
Дочка присвятила збірку загиблому татові. Суспільне Черкаси

Тепер кожна їхня розмова на сторінках книги доньки. 33 вірші про війну, Україну і тата — збірку "Листи вічності" про яку так мріяв тато, Анастасія Асєйкіна видала на річницю його загибелі. 56 примірників розкупили за один день:

"У збірці є присвята, біографія, світлини татові. Зокрема, є фото, де його бачила останній раз і з ним розмовляла. У цих віршах дуже багато недосказаних слів, які я просто не встигла сказати".

Деякі вірші зі збірки "Листи вічності":

"В моїй душі ще віють урагани

Дощі, які все ллють і ллють

То може все ж таки там розцвітуть тюльпани

Вони можливо смуток мій вкрадуть".

"Листи вічності"
Збірка віршів. Суспільне Черкаси

"Десь у думках ти завжди тут, зі мною.

Хоч поряд вже давно тебе нема.

Тримай рукою ти мою долоню

Щоб легше мені йти було, мій Та".

Нині Анастасія видала другий тираж, а отримані кошти спрямувала до створеного нею фонду імені Сергія Асєйкіна. Пам'ять про тата вона береже в справах і думках.

"На кладовищі біля могил чутно, як розвіваються прапори. І у мене така думка, що це вони з нами балакають, наші військові", — поділилася дочка загиблого військового.

Нагадаємо, День батька в Україні відзначають щорічно в третю неділю червня. Це офіційне свято, затверджене указом президента України 18 травня 2019 року. Таким чином, у 2024 році його відзначатимуть 16 червня.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок