Багатофункціональні помічники на пульті: в Черкасах виготовляють наземні дрони для військових

Багатофункціональні помічники на пульті: в Черкасах виготовляють наземні дрони для військових

Ексклюзивно

У Черкасах виготовляють наземні дрони з допомогою яких можна заміновувати територію, підвозити боєкомплекти, вивозити поранених.

Ці гусеничні машини на дистанційному керуванні мають високу прохідність, розповів Суспільному розробник наземних дронів інженер Олексій Булдей.

Базовими кресленнями для збирання дронів поділилися партнери. Решту деталей для додаткового функціонала — розроблювали самі. Складають дрони у боксі, розповів Олексій Булдей:

"Вони служать для підвозу боєкомплекту чи особистих речей, а також для вивозу поранених. Нині ми розробили модульний мінер, який встановлюється на цей комплекс і його задача вже мінувати територію".

Як відбувається мінування — майстри перевіряють у польових умовах. Зі слів Сергія Бойка, оператор керує машиною на відстані за допомогою пульта:

"Для того, щоб розпочати рух, нам потрібно зняти з запобіжника. А вже далі обираємо режим задній хід, вперед або розвороти на місці", — розповів майстер-електрик.

Наземним дроном керують за допомогою пульта
Пульт для наземного дрона. Суспільне Черкаси/Марія Гаврилян

Подібними пультами керують літальними безпілотниками. Як зазначив Сергій Бойко, в користуванні вони не складні, але для вправності потрібна практика:

"Я думаю, що для практики досить декількох днів по дві-три години".

З дрона для замінування, він може трансформуватися на евакуаційний. Для цього до нього під’єднують причеп, відкидають борти та вкладають ноші, розповів Олексій Булдей.

Дальність керування до двох кілометрів. Очима пілота може бути камера або FPV-дрон. Заряду батареї вистачає до восьми годин, але за максимального навантаження — до чотирьох:

"Вага наземного дрона до 200 кілограмів і корисне навантаження таке саме — 200. Але якщо зачепити причіп, то теж можна додати дві сотні кілограмів. Максимальна швидкість становить десять кілометрів на годину. А от рекомендована «крейсерська» — сім".

Дрон з причепом може вести додаткові 200 кілограмів
До дрона приєднали причеп. Суспільне Черкаси/Марія Гаврилян

Зі слів інженера-розробника Олексія Булдея, збирати такі машини вони почали кілька місяців тому. Скласти одну таку за наявності всіх деталей, можуть менш ніж за тиждень. Керівник виробництва Василь Савісько розповів про собівартість наземного дрона:

"З урахуванням заробітної плати, оренди, податків та деталей, то роботи будуть коштувати від чотирьох з половиною тисяч до шести тисяч доларів".

Вячеслав на позивний "Фес" став першим випробувальником пілотної моделі цього гусеничного дрона. Він два місяці тому отримав його в подарунок від волонтерів.

"Він у мене має дві функції: для забезпечення особового складу боєкомплектом, провізією, там, де не можна дійти пішки, та для мінування території. Виконує свої обов’язки ідеально. Я за два місяці навіть батарею ще не заряджав", — поділився Фес.

У Черкасах виробляють гусеничні дрони
Наземний дрон на гусеницях. Суспільне Черкаси/Марія Гаврилян

Захисник воює із 2014 року. На початку війни Вячеслав пішов добровільно, був солдатом. Нині – командир роти. Йому дуже бракує особового складу, тому подібні машини рятують ситуацію:

"Я хочу замовити ще два комплекти. Туди буде входити багі, причеп, дрон на гусеницях, який везтиме більший вантаж. Також скидатиме більше мін, ніж той, що в мене є".

Вячеслав нині шукає фінансової підтримки, аби купити необхідну техніку.

На фінансову підтримку теж сподівається керівник виробництва:

"Це було б не погано. Адже треба фінансування на ті, на які вже є замовлення, та на розробку нових, більш потужних".

Як зазначив Василь Савісько, на його продукцію нині великий попит, а майстри мають чимало нових задумів для створення більш досконалих бойових машин.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок