Вправи й моральна підтримка: на Черкащині військові після поранення проходять реабілітацію

Вправи й моральна підтримка: на Черкащині військові після поранення проходять реабілітацію

У Золотоніській громаді, що на Черкащині, працює відділення реабілітації. У ньому мають змогу відновитися військові, які отримали поранення та травми на війні. Для жителів громади послуги безоплатні.

За пів року роботи відділення, реабілітацію пройшла сотня людей, розповіла Суспільному директорка центру надання соціальних послуг Людмила Неліна.

Для пацієнтки Людмили Іващенко нині кожен крок без милиць для неї досягнення. Жінка — колишня військовослужбовиця, травму отримала у березні 2022 року:

"Я зіскочила під час висадки з потяга і не звернула увагу на те, що десь заболіло. У мене була ще незакінчена робота, тому просто прийняла знеболювальні й продовжувала виконувати обовʼязки".

Візит до лікаря відкладала, аби не забирати місця в поранених бійців.

"Знала, що людина я сильна в цьому плані, тому прийде час і я зможу відновитися. А їм, молодим, це потрібно, і чиєсь зайняти місце ти не маєш права", — поділилася пані Людмила.

Жінка на реабілітації
Пацієнтка і інструктор-реабілітолог. Суспільне Черкаси

Та через пів року біль став нестерпним. Лікарі поставили діагноз — перелом тазостегнового суглоба, з подальшою його заміною. Через два роки після травми жінці зробили операцію. Нині вона проходить відновлення:

"Коли я прийшла сюди, то взагалі стопа і все інше було наче дерев’яне. Я йшла як робот і ставила перед собою оці ходунки".

Інструктор-реабілітолог Оксана Насадюк розповіла, що пацієнтка тренувалася тиждень і мала прогрес.

"У перший день пацієнтка приїхала на ходунках. Під час занять з іншим інструктором вона досягла хороших результатів. Ми тепер на канатках", — зазначила Оксана Насадюк.

У реабілітації важливе не лише виконання вправ, а й моральна підтримка пацієнтів, пояснила фахівчиня:

"Пацієнт, наприклад, був закритий в собі він та не виїжджав зі свого житла. Казав, що соромно, коли на нього дивляться люди. Я відповіла, що не йому має бути соромно, а їм".

Пацієнтка виконує вправу
Пані Людмила проходить реабілітацію. Суспільне Черкаси

Щоб потрапити до центру в пацієнтів має бути стабільне самопочуття, а рани – загоєні, додала Оксана Насадюк. Направлення дає лікар, а термін реабілітації визначають індивідуально.

"Є такий період в реабілітації: досягнув якоїсь вершити і все — зупинка. Пацієнт наче працює як потрібно, але результатів не бачить. Тому знову йде регрес, він занурюється в себе. У таких випадках треба дати людині відпочити", — пояснила інструктор-реабілітолог.

Зі слів директорки центру надання соцпослуг Людмили Неліної, на реабілітації люди отримують шанс повернутися до життя, яке мали до поранення:

"Саме такі центри допомагають людині відновитися. Пацієнти навчаються як працювати вдома та користуватися предметами побуту".

Центр відкрили, щоб люди, які мають показання до реабілітації, могли отримати її недалеко від дому.

"Послуги, в такому центрі як в нас, відрізняються від медичних закладів, бо їх можуть надавати тривало, періодично й упродовж великого проміжку часу", — додала Людмила Неліна.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок