Як садити та доглядати туї, розповіла черкаська фахівчиня

Як садити та доглядати туї, розповіла черкаська фахівчиня

Ексклюзивно

Природний фільтр, живопліт та легкий догляд за рослиною — у цьому переваги туї. Її використовують для оформлення паркових зон і висаджують у приватних обійстях.

Майстриня лісу Надія Мінченко розповіла Суспільному, як використовують рослину для оформлення паркових зон і приватних обійсть.

Для того, щоб зробити "живу огорожу" з цієї рослини, варто обрати правильний сорт, розповіла Надія Мінченко:

"Якщо робити живоплоти, то тільки з високих туй. Це колоноподібна Колумна, Смарагд. А якщо ви хочете мікс на гірках альпійських, то це кулясті туї, або ялівці. У нашому господарстві одинадцять сортів туї — туя західна колоноподібна Колумна, «Брабант», «Смарагд», «Голд смарагд», кулясті туї ще є, «Даніка», «Глобоза», «Рейнголд», "Рікоїдис" та інші. Вони відрізняються за висотою, шириною. Наприклад, туя сорту «Смарагд» дуже яскрава, помірно висока, помірно широка і добре піддається формуванню".

Підготовка до висаджування

За словами Надії Мінченко, туя не примхлива до ґрунту, але в деяких умовах рослина розвиватися не буде:

"Туї не ростуть на піску. Усі інші види ґрунту загалом прийнятні для неї. Є універсальна рекомендація для висаджування — якого розміру корінь, така і повинна бути лунка. Дивимося одразу на колір саджанця. Потім виймаємо з горщика і дивимося на коріння, воно має бути без гнилих корінців. Заливаємо в лунку суміш пестицидів від кореневих шкідників і чекаємо, поки відійдуть бульбашки. Розпрямляємо корінчики, щоб вони пішли у ґрунт. Садимо по кореневу шийку. Ще закидаємо добриво, щоб воно пішло і в корінчики, і у ріст, і засипаємо землею".

Фахівчиня додала, що не всі сорти туї потрібно обрізати для формування. Наприклад колоноподібні та кулясті сорти рослин самі зберігають форму. Також рослину варто обробляти пестицидами від гноїння та кліщів.

Вносити добриво і садити нові рослини варто навесні та восени. Протягом усього сезону туї слід поливати у міру сухості ґрунту.

Туя від пилу

Як пояснила Надія Мінченко, туя стане в пригоді, якщо ви хочете зменшити кількість пилу на подвірʼї:

"У хвої туї багато фітонцидів і набагато більше, ніж у інших листяних рослинах. Тому їй часто "привласнюють" такі корисні властивості, як підвищення імунітету, загоєння ран, очищення легень, допомогу під час алергічних реакцій.

Туя дійсно затримує пил з вулиці, і її легко помити з шланга, або почекати, доки пройде дощ. Я чула, що хтось надає їй звукоізоляційних властивостей, але це неправда. І ще, через її аромат та дезінфекційні властивості, тую часто висаджують біля лікарень, та в паркових зонах".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок