Борються за країну без зброї: у Черкасах презентували фільм про роботу рятувальників у звільненому Херсоні

Борються за країну без зброї: у Черкасах презентували фільм про роботу рятувальників у звільненому Херсоні

У Черкасах 23 травня презентували документальний фільм "Форма Вогню" про роботу рятувальників у деокупованому Херсоні. Кінострічку першими переглянули курсанти Національного університету цивільного захисту та Черкаського інституту пожежної безпеки.

В авторів виник задум зробити цикл фільмів про людей в Україні та як вони живуть під час війни, розповів Суспільному генеральний продюсер Костянтин Дєтковський.

У кінострічці показали як палає Херсон під час деокупації: будинки, лікарні та школи. Під постійними обстрілами росіян працюють герої стрічки. Один героїв документалки, заступник начальника Головного управління ДСНС в Хмельницькій області Андрій Козак разом зі своїми підлеглими серед перших зайшли у Херсон в полумʼї:

"Лікарні, школи, дитячі садочки, житлові забудови, багатоповерхівки — то був терор мирного населення. Якщо в перший тиждень населення в Херсон поверталося, то після тижня масованих обстрілів люди почали знову виїжджати".

"Форма Вогню", Черкаси
Заступник начальника Головного управління ДСНС в Хмельницькій області Андрій Козак. Суспільне Черкаси

Рятувальники навпаки, лише йшли вперед — попри всі складнощі.

"Узагалі в підрозділах ДСНС, які залишилися після окупантів, не було жодної робочої автоцистерни й жодної спеціальної машини для проведення тих чи тих робіт", — зазначив Андрій Козак.

На знімання у фільмі рятувальник, погодився, бо знав кінцеву мету – показати, що є ті, хто бореться за країну і без зброї:

"Ця стрічка приверне ще раз увагу суспільства до взагалі мужньої професії рятувальників. До людей, які, навіть не тримаючи в руках зброю, наближають нашу з вами спільну перемогу».

Генеральний продюсер розповів, що те, як працювали рятувальники цього загону, автори стрічки побачили на власні очі.

"Коли Херсон звільнили, ми також були там перші дні, на Херсонщині. І так само там був наш зведений загін Хмельницьких рятувальників. Так склалося, що коли ми з ними спілкувалися, то чули багато історій про це їхнє відрядження. Майже місяць хлопці під обстрілами працювали там", — пояснив Костянтин Дєтковський.

Тоді і народилася ідея створити цикл таких документальних фільмів:

"Виник задум зробити цикл фільмів про людей в Україні і про те як вони живуть під час війни. Загальна назва проєкту "Звичайні люди". Перший фільм вирішили зробити про наших героїв-рятувальників".

"Форма Вогню", Черкаси
На презентації фільму "Форма Вогню". Суспільне Черкаси

Курсанти ж обох навчальних називають стрічку мотиваційною. Й ще більше хочуть заступити на зміну героям фільму.

"Насамперед він додає ще більшої поваги до нашої професії рятувальників. Тому що, попри всю небезпеку, наші герої без зброї продовжують робити свою роботу", — поділився враженнями курсант факультету пожежної безпеки Андрій Поліщук".

Фільм про реалії роботи даних працівників, зазначила курсантка Катерина Карпенко.

"Насправді, це той тип фільму, який надихає кожного курсанта далі продовжувати свою роботу. Для того, щоб розвиватися, працювати, щоб бути гідними носити ту форму, яку носять рятівники».

Як повідомив продюсер, на телебаченні та стрімінгових платформах стрічку презентують 15 червня. А вже восени її англомовну версію повезуть на низку закордонних фестивалів.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок