Гасили умовну пожежу: у Черкасах провели змагання юних рятувальників

Гасили умовну пожежу: у Черкасах провели змагання юних рятувальників

Ексклюзивно

У Черкасах 16 травня відбулися змагання юних дружин рятувальників. Учасники гасили умовну пожежу, в’язали мотузки та влучали струменем води з пожежного рукава в ціль.

Змагання провели другий рік поспіль, про це повідомила Суспільному пресофіцерка Головного управління держслужби з надзвичайних ситуацій в області Оксана Крутоус.

Школяр із Чигирина Назар Глазур одягнув костюм пожежника та озброївся вогнегасником, щоб спиняти вогонь. Для нього найскладніше у змаганнях стартувати:

"Складно одягатися, особливо, коли поспішаєш. А тоді й дуже нервуєш і багато чого не вдається".

Сьогодні він разом зі своєю командою "Воїни пожеж" приїхав до Черкас на змагання юних дружин рятувальників. Школяр пригадав, як готувалися.

"Ми їздили до пожежної частини в нашому місті. Також готувалися за всіма конкурсами, якими потрібно", — поділився Назар Глазур.

Черкаси, юні рятувальники, змагання
Учасники одягали костюм рятувальника. Суспільне Черкаси

Довжина дистанції, яку мають подолати учасники змагань — 60 метрів, зазначив вчитель "Захисту України" черкаської школи №34 Сергій Гаркавий:

"Зі старту діти пробігають 20 м, потім одягають спорядження пожежника. Ще пробігають 20 метрів та беруть вогнегасники для гасіння двох осередків. Виймають кільце і за вітром стають у бойову позицію за вітром і гасять вогнище".

І доки одна команда гасила умовну пожежу, інша – змагалася в естафеті.

Локацію тут зайняла команда "Байрактар" із Корсунь-Шевченківського. Її учасниця Анастасія Рябуха розповіла, що налаштовані вони перемагати.

"Спочатку нам потрібно вдягнути форму, побігти до шланга і збити водою мʼяч. Та це непросто, бо тиск води сильний і важко втримати", — поділилася учасниця.

Черкаси, юні рятувальники, змагання
Учасники струменем води з пожежного рукава збивали мʼяч. Суспільне Черкаси

Із завданням дівчина справилася, адже свого суперника перемогла, як і в наступному конкурсі.

Змагання дружин юних рятувальників пожежних відбулися другий рік поспіль, зазначила пресофіцерка головного управління Державної служби України із надзвичайних ситуацій в області Оксана Крутоус:

"Мета цього конкурсу — популяризувати не тільки службу порятунку, а й самий рух дружин юних рятувальників пожежних".

Усього в змаганні брали участь девʼять команд по четверо учасників із Черкас та Черкаського району.

"Між естафетами учасники мали можливість відвідати чотири локації, де ознайомилися з психологічною підготовкою, мінною безпекою, медичною допомогою та хімічною безпекою", — повідомила Оксана Крутоус.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок