Понад 360 випадків з початку року: черкаський медик розповів, як вберегтися від скарлатини

Понад 360 випадків з початку року: черкаський медик розповів, як вберегтися від скарлатини

Дитяча обласна лікарня
Дитяча обласна лікарня у Черкасах. Суспільне Черкаси

На Черкащині з початку 2024 року зареєстрували 363 випадки скарлатини. Це на 5,3% перевищує торішній показник. Переважна більшість хворих – діти до 17 років.

Як передається скарлатина та які існують методи профілактики — Суспільному розповів головний санітарний лікар області Володимир Папач.

За словами медика, найбільш вразливою категорією, як і в минулі роки, у 2024-му є вікова група від п'яти до дев'яти років, зокрема, діти, які відвідують садочки та школи.

"Поодинокі випадки скарлатини реєстрували майже по всій області, у різних групах та класах. У закладах освіти, де є випадки цієї недуги, проводять посилені протиепідемічні заходи. Динаміка захворювання вказує на нормальну санітарно-епідеміологічну ситуацію в області, оскільки для скарлатини властива виражена сезонність. Максимальна кількість захворілих спостерігається в осінньо-зимовий період", — зазначив медик.

Як проявляється скарлатина

Скарлатина – це гостре інфекційне захворювання, яке викликає бета-гемолітичний стрептокок групи А. Проявляється ураженням ротоглотки, дрібноточковою висипкою, загальною інтоксикацією та можливим виникненням інфекційно-запальних ускладнень.

Що є джерелом інфекції

Джерелом інфекції є людина, хвора на скарлатину, ангіну або інший респіраторний стрептококоз, а також бактеріоносій.

Як передається

Скарлатина, як і більшість вірусів, передається повітряно-крапельним шляхом. Симптоми захворювання проявляються у вигляді ангіни, біло-жовтого нальоту на мигдаликах. На язику з'являється біле нашарування, але після двох-трьох днів починає очищатися з кінчика і через декілька днів стає яскраво-червоним. Характерним для захворювання є висип, який з'являється в нижній частині живота, паховій зоні, на сідницях, внутрішніх поверхнях рук та ніг.

Які може мати ускладнення

Скарлатина може мати небезпечні ускладнення через початок несвоєчасного лікування або недотриманням рекомендацій лікаря: гнійний лімфаденіт, отит, мастоїдит, синусит, гломерулонефрит, ревматизм. Після одужання у людини виникає імунітет до скарлатини, як правило, стійкий, довічний.

Для профілактики захворювання фахівці рекомендують:

  • пройти обстеження з метою раннього виявлення та ізоляції джерела інфекції;
  • уникати контакту з хворими людьми;
  • використовувати засоби індивідуального захисту органів дихання в місцях скупчення людей тощо;
  • мити руки з милом після вулиці, перед їдою та за необхідності;
  • вживати їжу, багату на вітаміни;
  • провітрювати та проводити вологе прибирання приміщення;
  • дотримуватись особистої гігієни;
  • приділяти час фізичним навантаженням.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок