Уманська художниця Анастасія Шепета розмальовує військові трофеї для аукціонів. Вторговані з них гроші витрачають на підтримку ЗСУ.
Вже розмалювала понад 50 лотів, проте остаточної кількості і сама не знає, адже підрахунку своїх робіт не веде, розповіла пані Анастасія Суспільному.
Майстриня розмальовує уламки ракет, використані снаряди, гільзи, шматки шахедів, тубуси від великих снарядів і джавелінів та шоломи. Все це – майбутні лоти доброчинних аукціонів. Також серед її робіт — портрети артистів і співаків.
"Потреби постійні й різні: іноді це збір на автомобіль, іноді на дрон – як по усій Україні, так і в Умані збираємо. В основному лоти показую у фейсбуці, але не всі, іноді навіть немає часу, щоб викласти. Іноді лоти під розпис мені надсилають і з Черкас",– розповіла художниця.
Анастасія додала: все, що приїжджає під розпис із фронту, в більшості – іржаве, брудне, а іноді – ще й гостре, тому попередньо доводиться ретельно все обробляти.
"Були і «приємні» роботи, ті, що «не на металі». Наприклад, портрети Ivan NAVI – їх я малювала під час блекауту, під лампою. Відсутність електроенергії — досить важкий для художника час, але я впоралась. Також дуже сподобалося малювати два портрети Ольги Сумської – коли людина має приємну зовнішність, то працювати приємно. Зараз закінчую четвертий портрет Андрія «Скрябіна». Два написала минулого року на концерт його гурту, два піде цього року з аукціону, один із них вже заброньований онлайн-ставкою, наскільки мені відомо", — розповіла вона.
Стартова ціна лотів, пояснила художниця, може варіюватися від 100 до 1000 гривень – все залежить від їхнього розміру.
"Буває, що аукціон починається і вже є онлайн-ставка на лот. Кошти ідуть безпосередньо на потреби воїнам. Є люди, у яких чеки, звіти, вони на зв’язку з хлопцями постійно. Моя справа – намалювати лот, передати на аукціон і тримати кулаки, щоб сподобався", – зазначила вона.
Нині вся веранда будинку пані Анастасії заставлена майбутніми лотами. Найважче, зазначила вона — постійно придумувати щось нове, адже роботи не повинні повторюватися і мають бути цікавими:
"Головне, щоб фантазія не закінчилася, бо коли немає ідей – нема роботи".
Художниця розповіла, як оформлює лоти:
"Потрібно підготувати те, з чим працюєш, відмити, обробити перетворювачем іржі, іноді місцями зашкурюю, вирівнюю поверхню, а часом доводиться спочатку покривати лаком оброблену поверхню, це теж трохи затримує. Коли працювала з п'ятдесятикілограмовим уламком від РСЗВ «Ураган» влітку – була своя біда: він великий – 180 сантиметрів, тому довелося з ним працювати надворі, і він страшенно нагрівався навіть в тіні. Тому малювала вечорами, коли вистигав, бо інакше можна було обпектися. Його розписувала місяць. Іноді одна робота може займати тиждень, іноді – вечір, усе залежить від розміру. Коли працюєш постійно, в тебе виробляється своя швидкість. До того ж я працюю з акрилом, а цей матеріал не любить повільну роботу – фарба сохне на палітрі за 20 хвилин. Тому він навчив мене працювати швидко.Крім того, іноді одночасно роблю кілька лотів, бо поки сохне один можна підготувати наступний, це також економить час. Такий собі конвеєрний метод. Готова робота покривається лаком і сохне кілька годин".
Організовує доброчинні аукціони на підтримку ЗСУ, на яких продають роботи Анастасії, Сергій Крикун. Майбутні лоти, розповів він, отримують безпосередньо від військових:
"Мені військові надсилають усілякі трофеї – як то, наприклад, використані «Гради», шоломи, снаряди, тубуси. З Анастасією ми співпрацюємо вже понад рік".
Сама ж художниця зазначила: працюватиме над створенням лотів стільки, скільки потрібно буде, бо допомога воїнам потрібна постійно.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині