Понад сім тисяч черкасців мають інвалідність. Утім адаптованість транспорту для людей з візками та наявність ліфтів досі залишається на низькому рівні.
Головною проблемою є доступ до верхніх поверхів соціальних об’єктів міста, розповіла Суспільному заступниця міського голови Марина Гаркава.
Ветеран війни Віталій Моцний рік тому втратив ноги у Бахмуті. Тепер йому непросто долати поріг і сходи біля під’їзду, щоб вийти з будинку.
"Тут сходи трішки простіше, в під'їзді гірше. Якби не було поручнів, взагалі нереально було б зійти чи зайти".
Будівлю, в якій мешкає пан Віталій, звели ще за радянських часів. Пандус прибудували збоку до сходів пізніше, розповів Віталій.
"Напевно більше він адаптований під різноманітні варіанти завезення вантажу, та й те, не впевнений, чи там вдасться більш-менш нормально візком заїхати".
Віталій пересувається здебільшого на протезах, бо ж спуститися на візку в будинку не має можливості. Його квартира розташована на сьомому поверсі.
"Варіантів немає, як спуститися на візку, навіть, якби я хотів. Від майданчика, де ліфт перебуває, там також є сходи, які не адаптовані у під спускання на візочку".
Звичні прогулянки містом також стали проблемою, пояснив ветеран.
"Якщо немає за що додатково триматися, то магазин, аптека, або будь-який інший заклад, то він вже являється недоступним".
За словами виконавчої директорки громадської спілки "Ліга Сильних" Дар’ї Сидоренко, майже 50 відсотків опитаних українців вважають інфраструктуру свого міста не пристосованою для людей з інвалідністю. Проводили опитування влітку минулого року. Найбільшою проблемою є відсутність пандусів та поручнів в громадському транспорті, розповіла виконавча директорка громадської спілки "Ліга сильних".
"Коли ми працюємо з органами місцевого самоврядування, говоримо, що має бути нормативно-правова база. Це основа, без якої не можемо рухатись. У стратегію розвитку міст мають бути винесені питання доступності, по різних сферах. Це мають бути сфери доступності вулиць, публічних просторів, доступність освіти, культурних закладів. Ми не маємо повторювати помилки з радянського союзу, коли будували 5-поверхівку, незручну і недоступну для людей з інвалідністю".
Труднощі виникають з доступом до верхніх поверхів соціальних об’єктів міста. Частково адаптованою є і транспортна система, розповіла заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава.
"Пандуси практично у всіх лікарнях є, так само і в соціальній сфері, і в школах міста. Що стосується транспорту і медицини, дійсно певні проблеми є, бо ми розуміємо, що місто будувалося ще в ті часи радянські, будівлі всі побудовані теж за іншими стандартами".
Нині в таких будівлях встановлюють пандуси та підіймачі, додала пані Марина.
"У цьому році ми зробили два укриття – це два територіальних центри по районах. Вони обладнані інклюзивними спускачами вниз, такі мобільні ліфти. Закуплені пандуси такі мобільні, які розкладаються і збираються. Торік були питання по вулиці Гагаріна, високими бордюрами, ми виїжджали з керівником департаменту архітектури".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині